V pondělí dopoledne byl pro dopravu zcela uzavřen klíčový most v Dolní ulici a v Brodě panovaly obavy o to, jak se řidiči s uzavírkou a následnými objížďkami vypořádají.

Podle zjištění reportérů Deníku v terénu i havlíčkobrodského odboru dopravy však komunikace nezvyklou situaci zvládají. Dopoledne byly ulice takřka prázdné a pouze včera ráno Masarykovu ulici, kterou během normálního provozu projede denně okolo dvaceti tisíc vozidel, na několik desítek minut zablokovala nehoda tří aut.

„Doprava je podle našich posledních zjištění celkem plynulá. Dnes jsme již třikrát město projížděli, abychom zjistili případná kritická místa a vše je dosud bez výraznějších problémů. Pouze klasické ranní i odpolední špičky jsou stejné jako vždy,“ konstatoval vedoucí Oboru dopravy Martin Stehno.

Lávku využívají tisíce aut

Řidiči totiž zřejmě vzali varování města na vědomí a vozidla se tak rozmělnila do více směrů. „Mám takový pocit, že třeba nákladní dopravy v ulicích města přeci jen poněkud ubylo,“ zamyslel se Stehno.

S úspěchem se opět setkalo jednosměrné otevření mostu pro osobní auta u Rica směrem na Žižkov. Podle předběžných odhadů tudy v pondělí projelo zhruba dva tisíce aut a dá se předpokládat, že tato zátěž ještě poroste.
Největší zkouška však Brod zřejmě teprve čeká. Zatímco úterý, středa a čtvrtek jsou z dopravního hlediska „běžné“ dny“, problémy teoreticky mohou nastat na začátku víkendu a v pondělí ráno. Pokud by došlo k opravdu hektické situaci, je v záloze připraveno i krajní řešení.

„Pokud by byly problémy opravdu velké, je možné upravit světelnou signalizaci na Masarykově ulici. Dopravní proudy by se posílily takzvanou zelenou vlnou,“ vysvětlil Stehno.