Na havlíčkobrodské náměstí dorazily zhruba tři stovky nadšených amatérských zpěváků. Koledy jim předzpívávaly děti z místní základní umělecké školy a také z pěveckého sboru Oříšek, ve kterém se sdružují žáci ze základní školy V Sadech.
Zavítal sem také Hynek Kadečka z Havlíčkova Brodu. „Od té doby, co máme děti, se snažíme na zpívání chodit pravidelně. Bylo to moc fajn, jen jsme čekali, že to bude malinko delší,“ pověděl tatínek dvou malých dětí.

„Notovala si i dcera, která už umí spoustu koled,“ řekl s úsměvem hrdý otec a dodal, že největší úspěch u jeho dcerky sklidila píseň Pásli ovce valaši.

Havlíčkobrodští se tak úderem osmnácté hodiny připojili k dvanácti dalším místům v okrese. Zpívalo se ještě v Knyku, Dolním Městě, Vepříkově, Okrouhlici, Světlé nad Sázavou, Bezděkově, Mírovce, Dlouhé Vsi, Golčově Jeníkově, České Jablonné a Ledči nad Sázavou.

Spolu s dalšími tisíci místy v České republice si tak zanotovali skladby Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Štědrej večer nastal, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.