Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem nové krajské knihovny bude plno zeleně

Havlíčkův Brod – Aktuální podoba architektonické studie budoucí Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě byla připravena na objednávku Kraje Vysočina tak, aby ideálně zapadla do nezastavěného prostoru v blízkosti kulturního domu Ostrov mezi ulicí Žižkova a cyklostezkou u řeky Sázavy.

7.4.2016
SDÍLEJ:

Takto by měla vypadat nová budova krajské knihovny v Havlíčkově Brodě. Repro.Foto: Kraj Vysočina

„Knihovna, která dlouhodobě funguje v ne zcela ideálních podmínkách, musí do budoucna uspokojivě vyřešit nejen prostory pro čtenáře, ale také odpovídající depozitáře pro knihovní fond, digitalizační pracoviště a zázemí pro pracovníky včetně kapacitně dostačujícího parkování," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

„Objekt nové Krajské knihovny Vysočiny v lokalitě Ostrov v Havlíčkově Brodě poskytuje v aktuálních studiích až tři a půl tisíce metrů čtverečních užitné plochy. V jednom podzemním patře by měly být situovány depozitáře pro tisíce výtisků knih, dvě nadzemní patra budou sloužit pro vzdělávací a studijní účely. Sem budou umístěny úseky beletrie, dětského oddělení, naučné literatury, ale také multimediální centrum nebo služby pro handicapované. Budoucí krajská knihovna, která má i do budoucna zajišťovat činnost městské knihovny pro občany Havlíčkova Brodu, bude také disponovat konferenčním sálem o kapacitě 100 osob, veřejným internetem a volně přístupnou kavárnou situovanou k Sázavě," popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

Monoblok

Citlivě pojatý návrh studie budoucí Krajské knihovny Vysočiny je v aktuálních verzích skicován jako železobetonový monoblok s úzkým pásem oken na východní straně a na západní straně s částečně prosklenou stěnou připravenou na osázení pnoucí zelení.

V letošním roce by Kraj Vysočina rád stihl uzavřít dohodu s městem Havlíčkův Brod o společném postupu a také o spolufinancování projektu, který bude ve svém finále představovat také posílení parkovacích kapacit této lokality.

Následovat bude ještě dořešení majetkoprávních vztahů v této lokalitě, dopracování projektu a vyřízení dokumentů souvisejících se stavbou.

V tuto chvíli není možné konstatovat, zda v průběhu času nedojde ještě k mírným úpravám dispozičních skutečností projektu knihovny.

Stejně tak není definitivně stanoveno, jakým způsobem bude projekt financován. Kraj stále doufá, že se mu podaří na stavbu knihovny získat účelovou nebo jinou, například evropskou dotaci.

(bro)

Autor: Redakce

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš Endál

Přišel, viděl, spasil Slavii. Brodský útočník Endál zazářil v první lize

Potravinová banka. Ilustrační foto.

Potravinová banka potřebuje nutně dobrovolníky

Cizinec dostal s vozidlem smyk a havaroval

Chotěboř - K dopravní nehodě došlo ve středu 18. října časně ráno před půl pátou na Chotěbořsku. Osmadvacetiletý řidič - jednalo se o cizího státního příslušníka – projížděl s osobním vozidlem Chevrolet po silnici II/345 mezi obcemi Nová Ves u Chotěboře a Chotěboří.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Havlíčkův Brod – Softballisté Havlíčkova Brodu dokázali po roce opět zvítězit v naší nejvyšší soutěži a obhájit tak loňský premiérový titul.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení