Například ČSSD u voličů téměř propadla a získala jediný mandát, nedařilo se ani TOP 09. Jak bude vypadat budoucí uspořádání radnice o tom se zatím žádné konkrétní jednání nevedlo. „Politické strany shodně čekaly na to, jak dopadne kandidatura starosty Jana Tecla (ODS) na funkci senátora,“ upřesnil Milan Plodík za KSČM. Jak dodal, s komunisty zatím nikdo nemluvil, nikdo je ke spolupráci neoslovil.

Starosta Jan Tecl v komunálních volbách získal od voličů 2 396 hlasů, což je jednoznačně nejvyšší číslo, kterým voliči dali v Brodě najevo, že by si ho přáli vidět v čele města i dál. Sám Tecl, pokud by k tomu rozhodnutí došlo, je ochoten vykonávat obě funkce souběžně, vést radnici v Brodě i pracovat v senátu. „Bylo by to výhodné jak pro město, tak i pro senátní práci,“ zdůraznil před volbami.

Například podle Ivany Štrossové (Ženy za Brod), ANO 2011 i jejich hnutí hledají takříkajíc styčné body s jednotlivými stranami, neboli dochází k takzvanému předběžnému oťukávání . „Zatím byly prioritou senátní volby a jejich výsledek, konkrétní zásadní diskuse kdo s kým přijdou na pořadí teď po senátních ch volbách. Zda by například naše hnutí Ženy za Brod a ANO 2011 podpořilo nadále ve funkci starosty Jana Tecla, k tomu se nechci vyjadřovat,“ sdělila Štrossová. Stejně tak nechce kategoricky tvrdit, s kým by úspěšný tandem ANO 2011 a Ženy za Brod hodlal vstoupit do úzkého jednání o koalici. „Nechci říkat s tím budeme mluvit a s tím ne. Nejdůležitější je, abychom našli společnou řeč v důležitých tématech,“ podotkla Štrossová. Prioritou pro ANO 2011 a Ženy byla například parkovací místa ve městě a dostupné bydlení pro mladé rodiny.