Z otevření okružní křižovatky u Alberta mají radost nejen řidiči, ale i cestující linkovými autobusy a autobusy městské dopravy. Z důvodů stavebních prací na silnici první třídy číslo 34 byla totiž zrušená dočasně zastávka autobusů u pekáren proti Lidlu.

Jana Myslivcová jezdí pravidelně z Přibyslavi do Havlíčkova Brodu. Někdy autem, někdy autobusem. „Jsem ráda, že už silnici otevřeli. Nemusím stát ráno u Alberta na semaforech a motat se s autem přes Žižkov. Máme už jedny brzdící semafory v Simtanech. Když jedu z práce autobusem, mohu si navečer klidně nakoupit v Lidlu a počkat naproti na zastávce na autobus do Přibyslavi,“ pochvalovala si.

Nově osvětlený přechod. U Alberta v Brodě už chodci přejdou bezpečněji

Křižovatka byla zavřená do pondělí 11. září. Odehrávala se tady poslední fáze rekonstrukce severovýchodního obchvatu. Nová kruhová křižovatka se koncem roku navíc stane spojnicí mezi dokončovaným obchvatem jihovýchodním, který ústí právě u Alberta, a obchvatem severovýchodním. Uzavřená pro dopravu byla částečně i silnice u pekáren, místem nejezdil žádný autobus. Doprava byla vedená přes Žižkov. Investor stavby je Ředitelství silnic a dálnic.

V Havlíčkově Brodě skončily dvě dlouhé uzavírky, podívejte se na video:

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Silnice v Chotěbořské ulici v Havlíčkově Brodě byla zavřená od března přibližně do druhé poloviny srpna. Práce na opravě silnice trvaly delší dobu i kvůli kompletní opravě mostu přes potok poblíž koupaliště. Podle starosty Zbyňka Stejskala patřila Chotěbořská ulice před opravou k nejhorším ulicím ve městě. Opravy Chotěbořské ulice vyšly město na pětadvacet milionů korun. Ulice je jednou z nejvíce využívaných silnic v Brodě, spojuje centrum města a severovýchodní obchvat.