Podle Jaroslava Švandy, který často jezdí kolem, je to smutný pohled. „ Tolik škody. Co ta stavba kdysi stála peněz,“ poznamenal Švanda. Například Ivana Bártová si oddechne. „Chodím tudy v létě do práce, ale jen ve dne. Potmě bych tu nešla ani za nic,“ prohlásila.

Z bývalé ubytovny čiší zmar. Na dveřích je cedule zákaz vstupu, ale okna jsou rozbitá, nepořádek je kolem i uvnitř budovy. Je cítit zápach, někde se dokonce válí zbytek jídla.

Město Havlíčkův Brod nechá ubytovnu zbourat. „Stavební firma už převzala staveniště a do tří měsíců se má budova bourat. Objekt je střežený. Jezdili jsme tam často na kontroly, hlavně v zimě, kdy tam přespávali bezdomovci,“ řekl Deníku ředitel městské policie Jan Pavlík. Jak zdůraznil, bylo hlavní snahou městské policie zabránit, aby zchátralý objekt nezačal hořet.

Hospoda Vepříkov
Hostinský v Sobíňově skončil, hospodu zachránila obec. Stejně se chovají i jinde

Podle místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka si firma, která ubytovnu zbourá, nebude účtovat peníze za práci. Na oplátku si materiál nechá a dál ho využije.

Budova stojí kousek od řeky Sázavy vedle hřiště na házenou. Pochází z osmdesátých let. Původně sloužila jako zázemí pro dělníky na stavbě čističky. Později zde byla levná ubytovna, hostinec, kancelář tu mělo Okresní sdružení sportu. Když budovu opustil poslední nájemník, zůstala prázdná. Až ubytovna zmizí, zaplní její místo tréninkové centrum brodských fotbalistů. Klub ho postaví za peníze, které dostal za výchovu fotbalisty Tomáše Součka, který přestoupil z pražské Slavie do klubu West Ham United v anglické Premier League.