Vyplývá to z kontrolní zprávy pro vedení města, která se v těchto dnech dokončuje. „Mohu potvrdit, že jde o částku mezi jedním až dvěma miliony korun," konstatoval starosta města Jan Tecl (ODS). Radní Havlíčkova Brodu by se měli s úplnou kontrolní zprávou seznámit ještě před Vánocemi. Zpráva se týká hospodaření s městskými dotacemi v letech 2011 a 2012.

Kontrolní zpráva pro vedení města dostává hokejový klub do velmi složité situace.

„Nevím, proč to tak město udělalo," řekl předseda představenstva hokejových Rebelů, Evžen Vopelka. Na prosincové valné hromadě bude vedení klubu schvalovat účetní uzávěrku roku 2013 a vypuštění názvu místního pivovaru z oficiálního názvu klubu. „Jako havlíčkobrodského patriota mě netěší, že název brodské firmy zmizí z názvu hokejového klubu. Respektuji ale rozhodnutí majoritního vlastníka klubu," komentoval situaci starosta Tecl.

Problém současné finanční situace mládežnického hokeje vidí opozice jednoznačně. „Město neuhlídalo finanční toky mezi Bruslařským klubem (mládežnický hokej – pozn. aut.) a HC Rebel (dospělý hokej)," domnívá se zastupitel Milan Plodík (KSČM). „Podstatný rozdíl je pro mě osobně mezi záchranou mládežnického a dospělého hokeje v Havlíčkově Brodě," dodal Plodík.

Problémy havlíčkobrodského hokeje by se podle opozice měly dostat na pořad prosincového zastupitelstva.

Miroslav Mareš