Přesto jak říká, z nákazy koronavirem strach nemá, panikařit nebude a zavírat se doma už vůbec ne. „Je mi už přes šedesát, prodělal jsem leukémii, tak čeho se mám ještě bát. Zdravotníci mě sice poučili o hygieně i o tom, jak se má správně a hygienicky kašlat a smrkat, ale já panikařit nebudu. Manželka sice přijela z města nedávno s očima na vrch hlavy a chtěla nakupovat zásoby, ale já ji říkám, neblázni a neutrácej důchod zbytečně, bude ti to chybět,“ říká Jiří Fišer.

Jak dodává nedávno byl na pravidelné zdravotní kontrole v Hradci Králové. „Na Královéhradecku měli jarní prázdniny dřív než u nás a pan doktor mi oznámil, že v Hradci Králové lidé vykupují obchody, dělají zásoby a on že pojede na lyže do Itálie. Tak jsem s humorem poznamenal, kdo bude můj ošetřující lékař, když se pan doktor nevrátí a sestřička slíbila, že mi někoho vylosují,“ konstatuje Fišer.

Jak dodává, je strach a panika někdy horší, než samotné nebezpečí. Takže co člověku v takové chvíli pomáhá je humor a uvádí konkrétní příklad: „Náš národ je v tom přímo mistr, čelit nebezpečí s humorem. O koronaviru se už vyprávějí vtipy. Jeden mi nedávno vypravoval průvodčí ve vlaku, že prý pošle tchýni do Itálie a nechal ji pojistit na pět milionů. Já se rozhodně kvůli koronaviru nezavřu doma a nepřestanu chodit mezi lidi.“

Jedním z nejlepších způsobů, jak se vyhnout stresu a nepropadat panice, je brát věci s humorem. Tímto pravidlem se řídí celá řada lidí a Jiří Fišer k nim rozhodně patří.

Online reportáž