Zákaz návštěv zatím nevyhlásila nemocnice v Novém Městě na Moravě. „Od 25. května 2020 jsou v naší nemocnici stanoveny pouze dva návštěvní dny. A sice středa od 15 do 17 hodin a neděle od 14 do 16 hodin. Návštěvy jsou povoleny jenom u pacientů, kteří jsou v nemocnici hospitalizování pět dní a více,“ informovala mluvčí nemocnice Tamara Pecková Homolová. Příbuzní kteří chtějí navštívit své blízké nemají podle Peckové zapomenout vyplnit dotazník, který mohou vyplnit také on-line. Omezení návštěvní doby platí až do odvolání. Nošení roušek v nemocnici stále platí.

Ilustrační fotografie.
Z auta se bude volit na pěti místech Vysočiny. Urnu přinesou vojáci

Návštěvy ale zakázala na lůžkových odděleních od 10. srpna soukromá nemocnice sv. Zdislavy Mostiště. A to z důvodu stoupajícího počtu nakažených koronavirem na Vysočině. Jihlavská nemocnice zakázala návštěvy v okamžiku, kdy se na Jihlavsku objevil koronavirus na Jeníkovsku a v jihlavském Azheimer centru. „Návštěvy stále nejsou povolené, až do odvolání,“ sdělila Jarmila Cmuntová náměstkyně pro ošetřovatelskou péči nemocnice Jihlava.

Roušky v informačním centru

Podobně je to v nemocnici Pelhřimov. Ta zakázala ze stejných důvodů návštěvy už koncem července na lůžkových odděleních. V nemocnici je povinné nosit roušky. Pacienti, kteří přijdou na vyšetření si je mohou koupit v informačním centru.

„Z rozhodnutí Krizového štábu Covid-19 nemocnice Havlíčkův Brod jsou od 22. července 2020 zakázány návštěvy na lůžkových odděleních z důvodu aktuální epidemiologické situace,“ oznámila mluvčí nemocnice Petra Černo. Na gynekologicko-porodnickém oddělení je povolena návštěva otce na oddělení šestinedělí po dobu 1 hodiny denně. Je zachována také možnost aby otec dítěte byl přítomen u porodu.

Ilustrační foto.
Covid-19 a Pacov? Situace je klidnější, úřad se vrátil do starých kolejí

„Dětské oddělení umožňuje návštěvy zákonných zástupců po dobu 1 hodiny denně nebo i déle po domluvě s ošetřujícím lékařem. To platí i na stanici intermediární péče o novorozence,“ doplnila informace Petra Černo.

U pacientů, kde není dobrá prognóza, jsou návštěvy možné. Návštěvy v nemocnici ale musejí vyplnit dotazník, podepsat čestné prohlášení. V době návštěvy nesmějí mít teplotu vyšší než než 37 °C. Samozřejmostí je používání roušek i zvýšená hygiena.