Město ve spolupráci s technickými službami coby provozovatelem koupaliště připravilo pro návštěvníky koupaliště v Havlíčkově Brodě letos několik novinek. „Nejmenší návštěvníci mohou využít nové pískoviště, které bude poblíž bistra. Pro rodiče v této oblasti zase vznikne i menší odpočinková zóna s novými lavičkami. Děti se dále mohou těšit i na malované hry jako je panák či čára, které naleznou na chodnících uvnitř areálu," vyjmenovala některé z novinek mluvčí města Zuzana Nevoralová.

Další novinkou je hřiště pro hru pétanque. „Vybavení k této hře si mohou zájemci vypůjčit v areálu koupaliště. Pro komfortnější přístup pro jízdu s kočárkem do odpočinkové zóny u dětských herních prvků vznikne nový chodník,“ pokračovala mluvčí.

Polární záře, kterou mohli lidé vidět o víkendu nad Vysokou. Foto: poskytl Matěj Špiller
VIDEO: Polární záře nad Brodskem. Podívejte se, jakou sílu měla nad Vysokou

Obyvatelé Brodu i přespolní jistě ocení, že si nově mohou zjistit, kolik je aktuálně na koupališti lidí. Přesný počet návštěvníků koupaliště uvedou technické služby na jejich webu. V záložce Rekreace a sport musí lidé rozkliknout sekci Aktuální obsazenost, nebo složku Letní koupaliště. Informaci o obsazenosti najdou potom zájemci v levé části webové stránky, případně na tomto odkazu.

„Věřím, že zejména v parných dnech, kdy se kapacita koupaliště rychle zaplní, lidé ocení zejména možnost zjištění obsazenosti koupaliště online,“ komentovala místostarostka Marie Rothbauerová.

Snímky z minulých ročníků akce.
Panenka, Vízek, Siegl. Legendy fotbalu si zahrají na turnaji v Havlíčkově Brodě