Koupaliště v Přibyslavi je na příchod návštěvníků připravené. „Záleží na počasí. Jestli kouplaliště otevře již o víkendu 8. a 9. června, nebo až týden následující,“ řekla Deníku Hana Mikulincová, vedoucí odboru technických služeb města. O otevření koupaliště, které patří pod organizaci Sportovní zařízení města Přibyslav, bude město podle Mikulincové návštěvníky informovat na titulní straně městského webu. „Na koupališti máme nově meteostanici, takže údaje budou přesné,“ dodala Mikulincová.

Potěšující pro návštěvníky může být, že ceny vstupů zůstávají ve srovnání s loňským rokem téměř stejné. Stoupla jen cena permanentky na sezonu z 1150 korun na 1200. Na lehátko se vztahuje vratná záloha, která je vyplacena po jeho vrácení. Menší lehátka pro děti jsou zdarma.

Koupaliště má bazén dlouhý pětadvacet metrů. Masážní trysky, chrlič, skluzavku i bazén pro děti. Bazény jsou v nerezu. Věra Adamcová z Přibyslavi chodí v létě na koupaliště často. „Vyhovuje mi prostředí, čistota, služby. Pod stromy si můžete odpočinout,“ řekla Deníku. V Havlíčkově Brodě připravili pro návštěvníky letního koupaliště na letošní sezonu několik změn co se týče vybavení koupaliště.

Návštěvníci havlíčkobrodského kopupaliště si ale hlouběji do kapsy nesáhnou. Ceník zůstává jako loni. Dospělý za celodenní vstup platí 95 korun, děti do výšky 110 centimetrů a doprovod postižených je zadarmo. Rodinné vstupné na celý den je 229 korun, dospělý abonent platí celodenní vstup 87 korun.

Abonent je podle provozovatelů bazénu návštěvník, který zakoupí čipový náramek a dobije kredit v libovolné výši. Další dobití kreditu je již v minimální výši 500 korun. Nabitý kredit je platný i pro krytý plavecký bazén. Poukázkami zaměstnaneckých benefitů lze hradit pouze jednotlivé základní vstupné.

Podle mluvčí města Zuzany Nevoralové se návštěvníci letos mohou těšit například na nové pískoviště pro nejmenší, novou odpočinkovou zónu s lavičkami, hřiště na pétanque nebo na hry pro děti. „Od letošního roku bude možné také platit za vstup na koupaliště benefitními Pluxee kartami nebo si dopředu zjistit obsazenost koupaliště na webových stránkách Technických služeb města Havlíčkův Brod,“ dodala mluvčí.

Jak upřesnil ředitel technických služeb Václav Lacina, Brod plánuje otevřít koupaliště v polovině června ovšemtaké s ohledem na počasí.

Vstupné na koulaliště v roce 2024:

Přibyslav

  • celodenní vstup dospělí 80 korun
  • celodenní vstup dítě 50 korunové
  • permanentka na sezonu 1200 korun
  • lehátko půjčení za 20 korun

Havlíčkův Brod

  • dospělí a děti nad 15ti let základní vstup 95 korun celodenní, od 13 hodin 70 korun, od 17 hodin 45 korun
  • děti od 110 cm do 15ti let a senioři nad 65 let 65 korun,  od 13 hodin 55 korun, od 17 hodin 40 korun
  • děti do 110 centimetrů a doprovod postižených zadarmo
  • rodinné vstupné celodenní dospělý a jedno dítě 229 korun, od 13 hodin 179 korun a od 17 hodin 123 korun
  • abonenti dospělí celodenní 87 korun, do 13 hodin 49 korun, od 17 hodin 38 korun

Další informace o cenách mohou zájemci najít na tomto odkazu.