Aktuální, již osmý, semestr nese název Kouzelná geometrie. Celkem šest přednášek stojí tři sta korun a jejich termíny jsou: 5. a 19. února, 5. a 19. března, 2. a 16. dubna

„Příroda byla nejen životním prostředím našich prapředků poskytující stravu a úkryt, ale rovněž pramenem zkušeností a inspirací, z nichž se rodily technické znalosti, estetické cítění, prvopočátky vědeckého myšlení i první geometrické poznatky," prozradila Pavla Dymáčková, vedoucí konzultačního střediska v knihovně, u níž se mohou noví zájemci hlásit do 5. února.

Studium Virtuální univerzity 3. věku probíhá ve tříletém studijním programu „Svět okolo nás". Účastníci vzdělávání si podle svého zájmu vybírají z nabídky semestrálních kurzů všech univerzit, a vytvářejí si tak svůj studijní profil. Po úspěšném zvládnutí 6 semestrů obdrží Osvědčení o absolvování. Všechny kurzy VU3V zahrnují společné sledování virtuální přednášky, samostatnou nebo skupinovou práci na domácích úkolech, komunikaci a setkání s lektorem, cvičné a zkušební testy.

Cílem projektu je podle organizátorů zvýšit možnosti seniorů v rámci aktivního trávení volného času, podporovat sdružování občanů a zvýšit vědomostní úroveň seniorů v rámci udržování duševní svěžesti

Zájemce o studium by měl vyplnit přihlášku. Hlásit se mohou lidé se statutem důchodce – senioři, osoby se sníženou zaměstnaností a 50+. Výhodou, nikoliv však podmínkou, je orientační znalost práce s PC a možnost přístupu na internet v domácím prostředí.