Soutěže se zúčastnilo sedm dvoučlenných družstev z Kraje Vysočina. Soutěž se skládala z praktické a teoretické části.

V praktické části žáci tentokrát museli prokázat velkou trpělivost a přesnost. Trpělivost při svrtání a skolíkování dvou součástí s velmi malými průměry (průměr kolíků 2 mm a šrouby M3) a přesnost při slícování dvou součástí.

Co říci o letošním krajském kole? Jedině velký úspěch. Naši žáci uspěli v praktické části i v teoretické části na výbornou a při vyhlašování výsledků jsme byli všichni mile překvapeni. Tomáš Tvrdík se umístil na 1. místě a Michal Cihlář na 2. místě, dále v kategorii družstev získali také    1. místo. Do celostátního kola soutěže Kovo junior „České ručičky" v Brně postupují první dva. Kraj Vysočinu budou reprezentovat v celostátní soutěži žáci  odborné školy z Ledče nad Sázavou.

Pořadatel dále organizoval volnočasovou soutěž v kulečníku, kterou také vyhrál žák naší školy Tomáš Tvrdík a získal 1. místo. Lze dodat, že naši žáci jsou skutečně všestranní. Věříme, že oba potvrdí své kvality v celostátním kole a přejeme jim mnoho úspěchů. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Žáci učebních oborů naší školy se dlouhodobě umísťují na předních místech odborných soutěží a tím prokazují své znalosti a dovednosti.

V předchozích letech vždy uspěli i v celostátním měřítku. V roce 2012 se Michal Cihlář umístil na 2. místě a v roce 2013 na 1. místě v celostátním kole KOVO Junior České ručičky a získal zlatou plaketu Českých ručiček – nejlepší strojní mechanik.

Josef Vitiska, Gymnázium, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou