Ke krádeži svodidel z mostu v Havlíčkově Brodě došlo podle policie od soboty 20. dubna odpoledne do pondělního rána. „Pachatel ze staveniště mostu odcizil více než čtyřicet kusů demontovaných ocelových svodidel o celkové délce 120 metrů, dále přes čtyřicet kusů výztuh tvořených pásovinou a výztuh ve tvaru L-profilu,“ popsala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

U Havlíčkova Brodu začala rekonstrukce mostu. Vozovka je průjezdná s omezením. Někteří řidiči si krátí cestu pod mostem přes Pohledské Dvořáky, kde dopravní zátěž výrazně stoupla.
Oprava mostu u Brodu komplikuje ranní špičku. Zpoždění nabírají i autobusy

Policie se nyní obrátila na případné svědky se žádostí o pomoc. „Vzhledem k tomu, že k naložení a odvezení svodidel a výztuh bylo nutné použít odpovídající techniku, žádají policisté, aby se na tísňové lince 158 přihlásili všichni, kteří zaznamenali podezřelý pohyb na staveništi a mohli by tak poskytnout důležité informace o pachateli či pachatelích,“ dodala Lébrová.

Muž se pohyboval i v okolí havlíčkobrodské nemocnice, odkud pochází snímek. Foto: se souhlasem Veroniky Tesařové
VIDEO: Po Brodě chodil bosý a omotaný kusem látky. Otužilec překvapil místní

Zatím neznámý pachatel napáchal škodu 90 tisíc korun. Policie ještě požádala řidiče, kteří mají v autech palubní kamery, které mohly krádež zaznamenat, aby se také obrátili na policii.