Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajská knihovna Vysočiny slaví 120 let od založení

Havlíčkův Brod – Rok 2014 je pro Krajskou knihovnu Vysočiny rokem slavení 120. výročí založení knihovny v Havlíčkově Brodě.

26.1.2014
SDÍLEJ:

Havlíčkobrodská knihovna.Foto: Deník/archiv

Toto významné jubileum bychom chtěli oslavit především se svými čtenáři, a proto se během celého roku bude uskutečňovat řada doprovodných kulturních akcí, kterým budou dominovat tematické Večery s knihovnou pořádané vždy jednou do měsíce po skončení běžné provozní doby.  Podrobný program všech aktivit bude vždy včas vystaven na webových stránkách knihovny (www.kkvysociny.cz).

Knihovna v Havlíčkově Brodě funguje od roku 1894, kdy byla založena Lidová knihovna Havlíčkova, která po desetiletí rostla a přetvářela se a z městské veřejné knihovny, později knihovny okresní, se roku 2002 stala krajskou knihovnou.

Nyní funguje jako veřejná knihovna s univerzálními knihovními fondy a je regionálním centrem knihovnických, bibliografických a informačních služeb pro síť veřejných knihoven Kraje Vysočina, současně plní také funkci městské knihovny v městě Havlíčkův Brod. Zřizována je Krajem Vysočina. A na co konkrétně se mohou čtenáři i široká veřejnost v rámci oslav těšit?

Chystané akce se budou týkat nejen historie knihovny a třeba literárních témat, ale budou se snažit pobavit, a to všechny věkové kategorie návštěvníků. Nárazové změny chystáme i v případě fungování výpůjčních služeb, které budou opravdu nadstandardní.   Pravidelnou doprovodnou akcí bude prodloužená provozní doba – vždy od 19:00 do 22:00 hodin – na Oddělení pro dospělé čtenáře, a to vždy poslední pátek v měsíci.

A nebude to jen kvůli službám výpůjčním, ale tyto večery budou tematicky laděny a nabídnou přítomným chvilku strávenou s nějakou vybranou osobností naší nebo světové literatury, popřípadě žánru, jehož atmosféru se pokusíme přenést do prostor knihovny.  Těšme se na Večer s Shakespearem, Večer regionálních autorů nebo třeba Večer s detektivkou, k tomu občerstvení po vzoru kuchyně M.D. Rettigové a vlídný přístup knihovnic a knihovníků.  První a poslední večer s knihovnou bude dobově aranžovaný, tedy do let secese, nebudou tak chybět kostýmy, povídání o literatuře té doby, o hudbě, včetně poslechových ukázek, připravujeme i dobové „hrátky" v kostky, kuželky, šachy, ale i další odpočinkové činnosti našich prapradědečků a praprababiček.

Krom výše uvedeného se připravuje řada tematických propagačních materiálů a také představení nového designu webových stránek knihovny, dále také vyhledávacího katalogu Carmen a elektronického Knihovního zpravodaje. První Večer s knihovnou proběhne v pátek 31. ledna 2014. Další program se bude i během roku doplňovat a upřesňovat.  Milí čtenáři, těšíme se na Vás!

Šotolová Michaela

Autor: Redakce

26.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
To mají za sebou fotbalisté Štoků (v modrém). Tentokrát na ně nestačil nováček z Rozsochatce, který si odvezl porážku 6:1.

Štoky deklasovaly nováčka z Rozsochatce

V čele skupiny Střed druhé ligy jsou už zase havlíčkobrodští hokejisté (v červených dresech). Tábor totiž klopýtl s Kolínem.

Bruslaři rozstříleli Medvědy a vrátili se do čela tabulky

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Politika je v kraji pánská jízda

Vysočina - Přehled lídrů nejsilnějších politických stran na Vysočině jednoznačně ukazuje na pánskou jízdu. Ženu mají ve svém čele pouze Zelení. Před čtyřmi lety přitom stálo v čele kandidátek v kraji hned několik žen. ANO táhla vzhůru dnešní eurokomisařka Věra Jourová, ODS vedla do parlamentu Jana Fischerová, ženy stály v čele kandidátek Zelených, Pirátů i zemanovců.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Havlíčkův Brod, Jihlava - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Školní zahrada se změní v místo relaxace i vzdělávání

Havlíčkův Brod - „Pomáhám, protože chci", to je společné motto pro 72 hodin dobrovolných aktivit po celé ČR, které pomohou lidem, nebo přírodě v našem okolí. Již pátým rokem ji pořádá Česká rada dětí a mládeže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení