Studentka prvního ročníku Adéla Bártová dokázala připravit nejchutnější králičí hřbet. Její spolužačka Tereza Bartošová okouzlila porotu originální žemlovou. První místo studentky potěšilo a zájem Deníku zaskočil. „No to je zrada, to jsme nečekaly že budeme v novinách a ještě řekněte že na internetu,“ diví se budoucí kuchařka Adéla a dodává, že kdyby něco takového tušila, měla by v soutěži ještě větší trému. Adéla Bártová si obchodní akademii obor kuchař číšník sama vybrala a jak zdůrazňuje, nelituje toho. „Je to super škola. Moc mě to baví. Vždycky jsem ráda vařila a doma mě v tom podporovali,“ zdůrazňuje. Sympatická blondýna Tereza Bartošová si přeje být cukrářkou. Ráda peče, hodně receptů ji naučila babička.

Zemlbábu, neboli žemlovku které se kdysi říkalo pudink chudých Tereza vylepšila jablečným gelem, italským sněhem a přidala jablečnou rolku s tvarohem.

Soutěž mladých kuchařů z Vysočiny v Havlíčkově Brodě
Králík a žemlovka jinak. Kuchtíci z celé Vysočiny se v Brodě potili u sporáku

Adéla Bártová vykouzlila králičí roládu s mrkví na medu, přidala pepřovou omáčku a kopřivový svítek s celerovým pyré. „Bylo toho moc, bály jsme se, že nestihneme čas. Že se nám to nakonec nepovede,“ vzpomíná usměvavá studentka Adéla na horké chvilky u sporáku. Originální recepty které host v běžné restauraci asi na jídelním lístku nenajde, studentky nevymyslely úplně samy. Poradil jim učitel odborného výcviku Daniel Toman. „Jsem rád, že naše děvčata vyhrála. Chválím je, ale ne moc, aby nezpychly. Poctivě na soutěž trénovaly a měly zájem,“ chválí studentky mistr kuchař.

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou
Na zámky Vysočiny už na Zelený čtvrtek. Památky budou otevřené celé svátky

Tereza Bartošová a Adéla Bártová jsou sice zatím v prvním ročníku, ale tvrdí, že i po maturitě určitě chtějí zůstat na širokém poli gastronomie, pracovat v restauraci nebo cukrárně. Učitel Toman má ale jinou zkušenost. „Ne všichni studenti jdou po škole do praxe a zůstanou v oboru. Důvody jsou různé. Někteří se rozhodnou studovat dál, další zjistí, že každodenní práce v kuchyni a v cukrárně je jiná, než si představovali,“ vysvětluje.