Slavnostní odpoledne se konalo ve středu 17. dubna v prostorách koncertního sálu ZUŠ Chotěboř. O doprovodný program se postarala kapela Shoda Náhod. "Hlavním cílem je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a nezištné pomoci a především podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit,“ uvedl hned na úvod slavnostního podvečera moderátor Ondřej Rázl.

Na cenu byli nominováni Jaroslava Kabelková, Hana Kodrlová, Stanislav Michek, Naděžda Mištová a Pavel Zabystrzan. Držitelkou Křesadla se nakonec stala Hana Kodrlová z Havlíčkova Brodu. „Paní Kodrlová začínala v havlíčkobrodském Domově pro seniory s individuální prací s jedním klientem, ke kterému si vytvořila blízký vztah. Pán ji měl moc rád, vždy se na ni těšil. Bohužel nedávno zemřel. Paní Kodrlová má ale neutuchající elán a rozhodla se, že bude i nadále docházet do Domova a dělat radost někomu jinému,“ sdělil Rázl.

Tím ale výčet jejích dobrovolnických aktivit nekončí. „Své působení navíc rozšířila i do Denního stacionáře, kde pracuje se skupinou klientů, se kterými si povídá, předčítá jim, chodí s nimi na procházky a často za nimi také přivede svého německého ovčáka Baddyho. S ním se co nevidět chystá složit canisterapeutické zkoušky a klienti se už nemohou dočkat, až bude pejska brát ještě častěji,“ dodal moderátor.

„Do stacionáře jsem začala chodit díky tomu, že mě jedna z pečovatelek potkala ve výtahu a posteskla si, že k nim žádný dobrovolník nechodí, tak jsem začala chodit i k nim,“ zavzpomínala Hana Kodrlová.

Jak posléze pověděla, nečekala, že by mohla vyhrát. „Osobně si nemyslím, že bych dělala něco tolik záslužného. Mně to naplňuje život a alespoň jsem v důchodu někomu platná. Dělá mi radost, že někdo má radost ze mě a z mého psa,“ dodala s úsměvem Kodrlová.