Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kruhový objezd a průtah Chotěboří budí rozpaky

Chotěboř – Před obchody nelze zaparkovat.

3.8.2015 8
SDÍLEJ:

CHOTĚBOŘSKÉ EXTRÉMY. Dvě zajímavé a úsměvné fotografie ze stavby průtahu Chotěboří zaslal Deníku Milan Knob.Foto: Milan Knob

Dopravní značka stojí uprostřed chodníku. Kruhový objezd je moc velký a ostrůvek u polikliniky zbytečný.

Stavba průtahu Chotěboří 
a nového kruhového objezdu se ve městě postupně stává terčem připomínek a stížností.

Dvě fotografie poslal Havlíčkobrodskému deníku na ukázku Milan Knob z Chotěboře. Na jednom snímku je
obří dopravní značka umístěná téměř uprostřed chodní
ku, na druhé zase je před jedním z chotěbořských obcho
dů provozovaným Vietnamci pruh určený k zaparkování tak uzounký, že se do něj osobní auto sotva vejde.

„Tak máme, přátelé, v Chotěboři nový kruhový objezd. Bylo kolem něj už dohadů 
a vysvětlování, ale co se kolem něj ještě nyní děje, z toho mnozí moudří nejsou a asi ještě dlouho nebudou," konstatoval Knob. Podle jeho názoru, pokud ve městě vzniká něco nového, měla by to být kvalita, nikoliv, slušně řečeno, polovičatost.

„Teď třeba, už nevím, který to byl den, ale myslím neděle, stála před Vietnamci dvě zaparkovaná auta lepších značek. A stála koly na chodníku, tak aby nepřekážela ve vozovce, což si myslím, že snad ani nelze," podotkl Knob.

Stavba průtahu a kruhového objezdu se stala terčem kritiky i na stránkách internetového zpravodaje, který nepatří městu. Účastníci diskuse se předhánějí ve stížnostech.

Podle Lenky Haklové se například před obchodem 
s obuví U Macháčků dřív dalo zastavit, rychle nakoupit
a odjet. To již nyní nejde. Také Martin Slanina z Chotěboře vrtí nad stavbou průtahu nevěřícně hlavou.

„Já tomu nerozumím. Je pravda, že pruh 
k zastavení před obchodem je moc malý a i podoba silnice je zvláštní. Je otázka, zda je to vůbec v souladu s předpisy," konstatoval Slanina.

Stejně tak je podle chotěbořských řidičů zvláštní stavba ostrůvku při výjezdu od polikliniky, který bude překážet sanitkám směrem ke křižovatce na Havlíčkův Brod.

Podle starosty Chotěboře Tomáše Škaryda je všechno
v pořádku.

„Dopravní značku umístila firma na dopravní značení, na místo, které bylo označeno v projektové dokumentaci. Po dohodě na místě samém jsme rozhodli o přemístění značky, dnes by měla být již mimo chodník na jiném místě. Užší parkovací místo je určené pouze pro zásobování. Šíře tohoto parkovacího místa je limitována šířkou chodníku," uvedl Škaryd.

Podle starosty je místo pro účely zásobování vyhovující. „Práce na stavbě probíhají standardním způsobem," sdělil Škaryd.

Otázky bez odpovědi

„Ano, značka se už opravdu posunula. Ale co se týče slov pana starosty, každý na to má asi jiný názor, ale ten se nemusí vždy shodovat s názorem radnice. Já osobně s tímto názorem nesouhlasím ani náhodou. Ten kruhový objezd bude ještě dlouho vyvolávat rozpaky a otázky, ale myslím si, že z města na ně sotva kdo odpoví," komentoval vyjádření radnice Milan Knob.

Stavba průtahu stojí přes čtyřicet milionů korun.

Zahrnuje silnici II. třídy, kde projede až pět tisíc aut denně od křižovatky Havlíčkova a Krále Jana, dále komunikaci Herrmannova a Sokolohradská až po společnost Altec do městské průmyslové zóny.

Rozpočtované náklady na stavbu jsou hrazeny částečně Krajem Vysočina, město Chotěboř se bude podílet částkou zhruba šestnáct milionů korun, Kraj Vysočina na stavbu čerpal dotace z Evropské unie.

„Nová okružní křižovatka ale vyřeší dnes tak komplikovanou křižovatku U Herrmanna, kde se nám sbíhá sedm ulic, z hlediska dopravy bude určitě bezpečnější," zdůraznil před zahájením stavby projektant Tomáš Štefánek.

Stavbu provádí firma Berger Bohemia a. s. Plzeň. O omezeních, které stavba nutně přinese obyvatelům města, obchodníkům i firmám, radnice a stavební firma informovaly veřejnost v únoru na veřejné besedě, které se zúčastnila necelá stovka občanů.

Veškeré práce na průtahu by měly být hotovy koncem října.

Autor: Štěpánka Saadouni

3.8.2015 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení