Z kukuřičné krupice přímo ve mlýně vyrábějí křupky, instantní kaši či strouhanku. Velkou část krupice a mouky odebírají další výrobci potravin. Zdevastovaný mlýn se rodině Kolářových vrátil před jednadvaceti lety v restituci. Vsadili pak na netradiční výrobu. Dnes je jejich firma Konkordia největším kukuřičným mlýnem v Česku. Uvedl to jednatel, Jan Kolář.

Kolářovi začínali jako pátý kukuřičný mlýn v republice, dva mezitím skončily. Ze zbývajících má mrzkovický mlýn nejvyšší výrobu. Za minulý rok zpracoval 5 500 tun kukuřičného zrna, produkuje skoro dvě desítky výrobků. „Máme nejširší sortiment výrobků, máme největší výtěžnost," řekl Kolář.

Ve mlýně postaveném v druhé polovině 30. let minulého století se původně zpracovával oves. „Byla tady ovesná vločkárna, zpracování ovsa bylo na evropské špičce," uvedl Kolář. O firmu se skoro 50 zaměstnanci jeho otec přišel při znárodňování v roce 1949. Z okna svého domku naproti mlýnu pak sledoval postupnou devastaci podniku dokonanou požárem hlavní budovy v roce 1974. Zpátky dostala rodina mlýn v roce 1993. „Bylo to zdevastované, rozkradené," zavzpomínal Kolář. Obnovení výroby kromě nutných oprav zdržovalo i zamoření podzemím vody, na které je mlýn závislý, látkami z bývalého chemického skladu za lesem.

Bez lepku

„Tím jsme ztratili tolik času, že mezitím byl rozebrán pšeničný trh. Tak jsme se pustili do výroby, v níž se zdála nejmenší konkurence, do zpracování kukuřice," řekl Kolář. Začátky nebyly jednoduché, chyběly zkušenosti i odbyt. „Ale otec odhadl, že kukuřice má před sebou budoucnost. Především má méně alergenů, je snáz stravitelná," vysvětlil Kolář. Zájem o kukuřici v potravinářství poslední roky stoupá. Protože neobsahuje lepek, je vhodná i pro lidi trpící celiakií.

První kukuřičnou krupici ve mlýně vyrobili v roce 1998. Nyní roste poptávka také po kukuřičné mouce, z níž se dělají kupříkladu i piškoty. Ve mlýně pracuje 14 lidí. Důležitý je už nákup kukuřice. „Pěstuje se zhruba 250 hybridů zrna a jen některé jsou vhodné pro zpracování ve mlýně," vysvětlil. Pole s kukuřicí jezdí mlynáři před sklizní kontrolovat. Nákup od tradičních pěstitelů letos pokazil vysoký obsah plísní, proto museli pro část zrna až na Slovensko.

(čtk)