Jako žákyně začínala v útoku a o tom, že byla úspěšnou útočnicí, svědčí to, že byla v letech 1968 a 1969 nejlepší střelkyní družstva žákyň, které vyhrály oblastní přebor a v kvalifikaci o postup do přeboru republiky skončily na 3. místě.

Také v roce 1970 hrály žákyně o postup na mistrovství republiky a v této kvalifikaci byla Jana Landsmanová vyhlášena nejlepší hráčkou této soutěže. V roce 1971 pomohla již družstvu dorostenek ke stříbrným medailím na mistrovství republiky a poté přešla z útoku do branky.
V roce 1973 bojovaly ženy o udržení prvoligové příslušnosti a v rozhodujícím památném utkání, které v Mostě vyhrály 12:11, se na tomto úspěchu podílela svým výkonem také brankářka Jana Landsmanová. V roce 1975 získala trenérskou kvalifikaci a stala se trenérkou jednoho ze tří tehdejších družstev dorostenek.

Ovšem největší sportovní úspěchy přišly v letech 1983, 1984 a 1985, kdy se se svými výkony podílela na zisku tří titulů mistryň republiky, za což jí Ústřední výbor Československého svazu tělesné výchovy v Praze a spolu s ní i Janě Koubkové, Haně Marešové, Jindře Šedé, Jaroslavě Maršálkové, Blance Zvolánkové a Vlaďce Palánové udělil titul mistryně sportu. Ústřední trenérská rada ji, spolu s jmenovanými sedmi brodskými hráčkami, zařadila do reprezentačního družstva Čech pro tradiční mezizemské utkání Čechy – Morava. Dosáhla tak na vrchol, kterého je možno v tomto sportu docílit a společně s dalšími hráčkami svoji sportovní činnost v roce 1985 ukončila.

V roce 1991 však vyslyšela žádost trenéra a nové generace hráček a pomohla jim k zisku čtvrtého titulu mistryň republiky v národní házené žen.

K životnímu jubileu přejí Janě bývalý trenér, bývalé spoluhráčky a jistě i široká sportovní veřejnost, fandící brodské házené, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

(jš)