„Kyjovská je opravdu v hrozném stavu. Samá díra, samá záplata. Opravy potřebuje,“ poznamenal Petr Fiala z Havlíčkova Brodu, který ulicí často projíždí. Ovšem ne každému se tak dlouhá uzavírka líbí. „Jel jsem na Kyjovské do jedné firmy a musel jsem jet přes půl Žižkova,“ postěžoval si Petr Bašta.

První etapa začala prvního února a skončí až v listopadu. V první etapě se uzavřela část komunikace Kyjovská od křižovatky s ulicí Konečná po obchvat silnice první třídy. Křižovatka Konečná a Kyjovská  je průjezdná,“ upřesnil vedoucí odboru dopravy Martin Stehno s tím, že práce skončí v listopadu.

Kolem Šmolov a Lipky jezdí jedno auto za druhým
Zas obchvat: pošleme to neštěstí jinam, navrhují obyvatelé Lipky

Druhá etapa souvisí částečně už s etapou první. „To se zavírá zbytek komunikace Kyjovská od křižovatky s ulicí Žižkova. Křižovatka Konečná a Kyjovská pak nebude průjezdná,“ informoval Stehno.

Autobusy městské dopravy na zastávce Kyjovská nestaví. Zastávka se přesunula k základní škole na Žižkově. Uzavírka je plánovaná do konce letošního prosince. Po celou dobu uzavírky je podle radnice umožněný pěší průchod a přístup k nemovitostem. Ovšem vjezd autem je možný jen po dohodě se stavbyvedoucím a podle postupu prací na staveništi.