Na posledních křižovatkách před Kynicemi upozorňují řidiče na něco neobvyklého přenosné značky zakazující vjezd. Přesto se však najde pár motoristů, kteří jedou dál. Po několika stech metrech je zastavují policejní hlídky.

Kolem druhé hodiny odpoledne tak naráží na policejní uzavírku například řidič osobního auta. Ten pro někoho z místních veze plnou tašku potravin a toaletní papír. „Pokud nejste místní, nemohu vás pustit dál,“ říká neoblomně policista.

Muž, který se před nákazou chrání alespoň šálou přes obličej, musí nákup chtě nechtě nechat u policejního auta. „Zavolejte starostce nebo místostarostovi, ať si sem pro to dojedou,“ vysvětluje policista.

Ještě pro nákup

O kus dál u další zátarasy se otáčí další auto. „Pán byl sice místní a mohli bychom ho pustit dál, musel by tady ale už zůstat. Rozhodl se, že si ještě dojede nakoupit a vrátí se domů později,“ popisuje další z policistů.

Řidiči bez vazby na Kynice zákaz vjezdu respektují. „Jedu do Ledče. Musím to teď vzít jinudy,“ svěřila se jedna z řidiček, které značka překvapila.

Uzavírka Kynic potrvá minimálně dva týdny. Od úterý by už měli řidiči znát cesty, kterými se malé vísce vyhnout. „Tou dobou už budou jasně dané objízdné trasy,“ doplnila policejní mluvčí Dana Čírtková.