V zařízení byly od Vánoc do konce roku ošetřeny stovky pacientů. Převažovaly úrazy ze sportu, bolesti břicha a kolapsové stavy.

„Celkem jsme na úrazové a chirurgické ambulanci přes vánoční svátky, v době od 24. 12. do 1. 1., ošetřili 285 pacientů, k tomu dalších 138 pacientů, které přivezla záchranná služba. Během svátků bylo tedy jen na chirurgii a traumatologii ošetřeno 423 pacientů," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Dalších zhruba 200 pacientů bylo ošetřeno v interní ambulanci a stovky lidí ošetřila Lékařská služba první pomoci pro dospělé i pro děti.

Pacientům, hlavně seniorům, kardiakům, lidem trpícím anginou pectoris či dalšími srdečními a dechovými potížemi nesvědčilo podle brodských zdravotníků ani nevyzpytatelné počasí v posledních měsících, kdy se teploty střídaly jako na houpačce.

„Nejčastěji pacienti přicházeli s drobnými úrazy ze sportů či pobytu venku, jako podvrknutím kotníku, zápěstí, řezné rány, dopravní nehody, dále bolesti břicha, bolesti hlavy, kolapsy, a podobně," upřesnili ošetřující lékaři.

V lékařské péči se ocitli také dva pacienti, s vážným poraněním způsobeným petardami a zápalným zařízením. „Jednoho z těchto pacientů jsme museli transportovat na vyšší pracoviště do Brna," doplnila mluvčí Černo.

V nemocnici skončil například mladík, který pod vlivem alkoholu manipuloval v noci na přelomu roku v Chotěboři se zábavní pyrotechnikou. Explodovala mu v ruce. Podle lékařů k takovým zraněním dochází často právě u mladistvých či podnapilých osob.

V ordinaci lékařské pohotovosti pak zdravotníci řešili také různé příznaky chřipkových a střevních onemocnění. „Vůbec největší nápor emergency zaznamenala 31. prosince a 1. ledna. K hospitalizacím jsme nejvíce přijímali pacienty na interní a chirurgické oddělení, dále na infekční a gynekologicko-porodnické oddělení. Vzhledem k velkému množství porodů v měsíci prosinci má aktuálně například novorozenecká JIP obložnost 150 procent," zdůraznila mluvčí Černo. Jen pro doplnění, v ordinaci Lékařské služby první pomoci bylo za stejné období ošetřeno dalších 360 pacientů, z toho 286 dospělých, zbytek byly děti.