Jedná se o klientské karty nemocniční lékárny. Ta jich vydala v současné době už více než tisícovku.

Řada výhod

„Nemocniční lékárna vydala již 1200 klientských karet. Držitelé karty mohou čerpat řadu výhod – s klientskou kartou nemocniční lékárny ušetří klient 30 korun za každý recept s úhradou zdravotní pojišťovny, navíc spoří 5 procent z každé platby v nemocniční lékárně i v nemocniční prodejně zdravotnických potřeb do svého bodového konta. Bodové konto pak může pacient využít na poskytnutí slevy při nákupu volně prodejného sortimentu," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Právě různé slevy za recept a doplatky za léky jsou pro pacienty stále žádanější službou. „Hlavně doplatky vám udělají pěknou díru do peněženky. Pravidelně vyzvedáváme léky pro naši maminku. Bere jich hodně. Když doplatky sečteme, necháme v lékárně i dvě tisícovky," konstatovala Marie Smíšková z Havlíčkova Brodu

Nemocniční lékárna má od konce loňského roku zrekonstruované a podstatně větší prostory. „Tím jsme mohli také rozšířit sortiment léků a doplňků stravy, včetně sortimentu zdravotnických potřeb.  Lékárna v 1. nadzemním podlaží hlavní nemocniční budovy byla kompletně zrekonstruována, rozšířena o jedno výdejní místo, nový sklad léků a konzultační místnost. Tím se nám podařilo vytvořit odpovídající podmínky pro činnost lékárny a poskytnout klientům moderní a příjemné prostředí," sdělil Deníku technický náměstek nemocnice Josef Tvrdý.

Nižší doplatky

Výhodou nemocniční lékárny je, že jsou zde k dispozici i léky značně specifické, v běžné síti lékáren těžko dostupné.

„Snažíme se u řady léků snižovat běžný doplatek, takže pacient u nás na recept doplácí méně, než je běžná cena. Jako jednu z velkých výhod vyzvednutí si léků na recept právě u nás, v naší nemocnici, je fakt, že máme přímou vazbu na lékaře. Tudíž, pokud je lék hodně specifický či je problematické jej sehnat, zajistíme jeho dodání urychleně a přednostně. Případně konzultujeme celou záležitost s lékařem a po nutnou dobu se snažíme nahradit tento lék lékem jiným. Pacient tak nemusí běžet znovu k lékaři a řešit problematickou situaci sám," shrnul výhody služeb nemocniční lékárny její vedoucí, magistr Vít Vodrážka.

Jinak každý měsíc  také nemocniční lékárna prezentuje některou slevovou akci na našich webových stránkách.