Přístroj slouží například pro vyšetření srdce, cév či břicha. Umožňují to především speciální typy sond, kterými je přístroj vybaven.
„Jde o vysoce moderní diagnostický ultrazvuk, který bude sloužit pro pacienty především na interní jednotce intenzivní péče a interních ambulancích Emergency. Lékařům umožňuje komplexní diagnostiku, proto je vhodný zejména pro urgentní příjem pacientů," sdělil vedoucí oddělení zdravotnické techniky Adam Fila.

Díky tomu, že je přístroj zcela mobilní, urychlí se tím vyšetření pacienta. Ten bude vyšetřen přímo na místě a nemusí být přepravován na RDG oddělení. Přesnost diagnostiky je přitom zajištěna.

„Jde o přenosný ultrazvuk Samsung UGEO, tedy o přístroj pro oblast kardiologie, kardiochirurgie, ale i další oblasti medicíny, který má kardiovaskulární ultrazvukový systém, echokardiografické funkce s unikátními vlastnostmi i s úložištěm dat," uvedla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Jednoznačnou výhodou přístroje je vysoce kvalitní zobrazení a špičková kvalita přístroje, která zvýší úroveň vyšetření. „K dispozici máme totiž nejmodernější technologie ultrazvukových sond. Ty nám umožní i komplexní vyšetření pacienta, ať už přijde sám, nebo jej přiveze záchranná služba s jakýmkoliv interním problémem," podotkla Černo.