K místu pobytu se svažuje kamenitá cesta, obrostlá z obou stran keři a vysokou trávou. Najednou vjedete do lesa, projíždíte podloubím smrků a pokračujete přes malý můstek, který vede nad lesním potůčkem. Znenadání se před vámi otevře veliká louka, na které stojí krásná chalupa Blaník. Pod chalupou je rozlehlá terasa, vlevo pěkný přístřešek se stoly, lavicemi a ohništěm. Uprostřed louky bublá lesní potůček střežený vodníkem. Celý prostor obepíná les, který zajišťuje klid a příjemný chládek. V takové oáze jsme strávili tři dny. Pobytu se zúčastnili nejen uživatelé centra, ale také jejich rodiče, sourozenci a další příbuzní. Dohromady nás bylo 40 účastníků, v dalších návštěvách se prostřídalo zhruba 25 osob. Kromě venkovní zábavy a koupání se v bazénu, jsme vystoupali i na horu Blaník. Šlo se nám o to lépe, že za námi přijeli a k výstupu se přidali manželé Vejsadovi s oběma svými pejsky. Pobyt byl plný smíchu a pohody a již nyní přemýšlíme, kam vyrazíme příště.

Samotná denní činnost v centru se přes léto téměř nezměnila. Pouze jsme dávali přednost zábavě než práci. Užívali jsme si výletů, návštěv, koupání, pečení buřtů a oslav.

V srpnu se v Centru denních služeb Barborka uskutečnilo setkání sponzorů a představitelů města a kraje, kteří činnost centra podporují.

Pro hosty byla připravena prohlídka centra, pohoštění a malé dárečky. Setkání se konalo v příjemném a přátelském duchu a vneslo mnoho pozitivního do budoucnosti centra.

Poslední týden jsme vyjeli do Lokte na karneval, který se pořádal mimo jiné i pro podporu našeho zařízení.

Blíží se další basketbalový turnaj

Další, velmi významnou, akcí, která se připravuje pro podporu Centra denních služeb Barborka, je basketbalový turnaj, jehož záštitu převzali europoslanec Tomáš Zdechovský, krajský radní Petr Krčál a starosta města Ledče nad Sázavou Zdeněk Tůma. V této akci je nám také hodně nápomocen místostarosta Jan Drápela a další organizace. Turnaj se uskuteční 25. září v místní sportovní hale.

Dále bychom rádi oznámili, že obecně prospěšná společnost, která zřizuje Centrum denních služeb Barborka, zahájila prodejní činnost „Mňamky od Barborky".

Projekt je zaměřen na prodej psího a kočičího krmiva, a to za příznivé ceny. Koupí lidé přispějí na chod Barborky. Prodej probíhá v budově Háty (bývalá Zentiva) v prvním patře, a to od pondělí do pátku vždy od 8 do 15 hodin. Prodeje se účastní také uživatelé centra, kteří takto procvičují pracovní návyky, základní matematické dovednosti a učí se práci s penězi.

Více informací lze získat přímo v budově Háty, nebo na Facebooku „Mňamky od Barborky". V nejbližší době bude k dispozici i e-shop.
Přejeme všem prožití krásného podzimu a pokud nebudete vědět, co s časem v období podzimních plískanic, přijďte se zahřát do našeho centra čajem, kávou a dobrou náladou.

Kolektiv CDS Barborka