„Nabízíme převážně sukulentní rostliny, které je vhodné pěstovat uvnitř. Jsou ideální pro člověka, který nemá zahradu, ale má rád kolem sebe květiny,“ říká Ivana Jandová. Kromě sukulentů se u jejich stánku daly pořídit i mrazuvzdorné skalničky. „O ty je velký zájem hlavně teď na jaře, lidi se začínají vrtat v zahradě, jdou dobře na odbyt,“ vysvětluje Jandová.

Minulý rok byly trendem masožravé rostliny. Zákazníci je kupovali ve velkém. „Stalo se nám, že jsme jich na výstavě neměli dost. Podcenili jsme to,“ vzpomíná na loňskou Zahradu.

Lidé prý nejčastěji kupují to, co vidí v televizi, nebo je to nové a neokoukané. Ivana Jandová nabízí široký sortiment, co však v soukromí upřednostňuje sama? „Doma máme zahradu pěknou, ale přiznám se, že se o ni spíš stará maminka. My se opravdu věnujeme těm sukulentům,“ prozrazuje.

Pokud by navštívila podobnou výstavu, nakoupila by buď to, co ji momentálně chybí, nebo muškáty a begonie, které by ji třeba přes zimu odešly. „Že bych dávala něčemu přednost, to ne. Mě se toho líbí tolik, že opravdu nedovedu říct, co nejvíc,“ směje se.

Jandovi po výstavách příliš nejezdí. Pravidelně se objevují jenom na zahradě nebo v Pohledu na sv. Anně. „Ale například přes léto máme stánek v Zoologické zahradě v Jihlavě,“ dává tip.

Tři dny strávené na Zahradě v Havlíčkově Brodě jim občas dají pořádně zabrat. „Asi stárneme, už to cítíme v nohách. Ale bohužel, následovníka zatím nemáme,“ dodává Ivana Jandová.