A v obou zařízeních letos provozovatelé zaznamenávají rekordní návštěvnost. Letošní léto prostě slunění u vody přeje.

„Letošek bude z hlediska návštěvnosti určitě rekordní. Velmi dobrá byla i loňská sezona, ale tu jsme už nyní překonali," libuje si Zdeněk Matějka ze Sportovních zařízení města Přibyslav. Zatímco vloni do šest let starého areálu, který nabízí větší bazén, dvě menší brouzdaliště pro děti a několik dalších atrakcí, přišlo celkově okolo jedenácti tisíc lidí, letos překročil počet platících návštěvníků hranici dvanácti tisíc.

Sezona ještě nekončí

A podobně si letos mohou mnout ruce i v Havlíčkově Brodě. I tady trhají návštěvníci u turniketů při vstupu na koupaliště rekordy.

„Sezonu jsme zahajovali v půli června a v současnosti se celkový počet lidí, kteří se k nám přijdou vykoupat, pohybuje okolo 29 tisíc. To už teď překonává i dosud nejlepší rok 2006, kdy sem lidé po rekonstrukci chodili nejvíce," konstatoval Jan Tomčák z havlíčkobrodských technických služeb.

A navíc ještě není létu úplný konec,  a tak se dá předpokládat, že branami obou areálů ještě další stovky vody chtivých návštěvníků projdou.
„Nemáme žádný pevný termín, kdy by sezona měla končit. Zpravidla tomu bývá ve druhé polovině srpna, ale podle počasí a zájmu veřejnosti může být koupaliště otevřeno i delší dobu," dodal Tomčák.