Poprvé však bude mít organizaci této kulturní akce pod křídly Centrum kultury a sportu Chotěboř (CEKUS). Rozsvícení vánočního stromečku se uskuteční 29. listopadu v 15 hodin.

„Chtěli jsme navázat na tradici, která vlastně zahajuje adventní čas a navozuje příjemnou, takřka vánoční atmosféru," řekl ředitel CEKUS Chotěboř Josef Hospodka.

Podle jeho slov byl program do jisté míry inspirován předchozími ročníky, ale snažili se do něj zakomponovat nové prvky.

„Především jsme oslovili soubory i kulturní organizace, které se třeba v minulých letech tak často při této akci neobjevovaly. Program bude svou skladbou odpovídat klidnějšímu adventnímu času, ale oživí jej například svým svižným vystoupením mažoretky. Kromě jiného jsme se letos rozhodli pozvat na rozsvícení vánočního stromečku také místního pana faráře, který by měl svým slovem také přispět k duchu Vánoc a připomenout naše tradice," doplnil Josef Hospodka.

Letošní rozsvícení vánočního stromečku bude spojeno také s překvapením, které ředitel CEKUS Chotěboř zatím nechce specifikovat. „Bude to skutečně překvapení, lidé jej uvidí až při akci. Pokud vše půjde tak, jak má, bude to opravdu velmi příjemná, možná až nečekaná tečka za celým programem," slibuje.

Staročeské Vánoce u kašny nabídnou nejenom zhruba dvě a půl hodiny kulturního programu, občerstvení, domácí vánoční cukroví nebo svařené víno, ale například i novou knížku z Chotěbořské edice o historii Městského muzea. Tu bude možno zakoupit přímo na místě.
Slavnostní atmosféru na náměstí umocní dále členové divadla SCHOD, kteří se budou v kostýmech pohybovat mezi publikem.

Erika Nováková