Zaplnili je především lidé, kteří si dali novoroční předsevzetí, že letos začnou už doopravdy cvičit, shodí pár přebytečných kilogramů, nebo chtějí vyladit svoji postavu. Sportovní trenéři se však shodují, že počáteční nadšení a energie jim vydrží pouhých pár týdnů.

„Každý rok to je naprosto stejné. Hned první týden v lednu začnou chodit noví lidé, kteří chtějí začít sportovat a cvičit. Velký zájem je nejen o klasickou posilovnu, ale i různé skupinové sporty. Velkým hitem je například formování postavy pro ženy, TRX, Alpinning nebo kruhový trénink," uvedla provozní havlíčkobrodského sportovního centra Fit HB Lucie Škachová. Ta dodala, že zvýšený zájem o klasické posilování je letos především u mladých lidí z řad středoškoláků, kteří se chtějí zalíbit holkám vypracovanou postavou.

„Počáteční nadšení však brzy opadá a hlavní roli v tom hraje i počasí. Jakmile se totiž udělá venku hezky, lidé pak spíše dávají přednost venkovním aktivitám," podotkla Škachová.

Podobnou zkušenost uvedla i jednatelka fitness centra Kotlina v Havlíčkově Brodě, Hana Šolcová. „Zájem je jak o posilovnu, tak i o skupinové aktivity. Některým počáteční nadšení vydrží déle, ale rozhodující jsou vždy první měsíce. Poté zůstane jen pár nových lidí, kteří chodí i během celého roku," konstatovala Šolcová. Ta pokračovala, že začátečníci, kteří přicházejí do posilovny poprvé, se nemusejí ničeho obávat, ani se za nic stydět. „Každý na začátku potřebuje trenéra. Ten dokáže správě poradit a vést nejen jak správně a efektivně cvičit, ale umí i sestavit kvalitní jídelníček a poradí s výběrem vhodných potravinových doplňků," řekla Šolcová.

Základy správného cvičení si každý dokáže osvojit během první lekce. Svaly a tělo si však na zátěž zvykají postupně a je tedy velmi individuální, kdy se projeví první výsledky.

Majitel a trenér nového fitka ve Ždírci nad Doubravou, Martin Bříza, prozradil, že lidé díky cvičení získají nejen dobrou kondici, ale i vnitřní pohodu a klid, která se pak odrazí i v jejich pracovním a soukromém životě.

„Jsme jediné a zároveň nové fitness centrum ve Ždírci nad Doubravou a v jeho okolí. Zájem o cvičení je velký a myslím si, že nejdůležitější je to, aby to lidi především bavilo a nedělali nic proti své vůli. Pokud vytrváte ve svém úsilí, kýžený efekt se zcela jistě dostaví," slibuje Bříza.