Petici zorganizoval bezpečnostní analytik Jan Schneider z Havlíčkova Brodu. „Petice je k dispozici neustále. Kdo ji chce podepsat, má možnost. Nelíbí se nám rozhodnutí zrušit v Brodě dvě pobočky České pošty najednou. Pošta v Nádražní je strategická. Je to pošta balíková a město ji potřebuje. Navíc je to pošta bezbariérová,“ zdůraznil Schneider. Jak na petici přibývá podpisů, přibývají i komentáře.

„Minimálně Nádražní pošta by měla zůstat zachována, hlavně pro imobilní občany. Zánikem vznikne přetlak na poštu ve Svatovojtěšské. Nechci, aby byla kterákoliv pobočka nahrazena zahraniční poštou,“ uvedla Ilona Neubauerová.

Pošta ve Svatovojtěšské má problémy s parkováním, je špatně dostupná, přepážky jsou v patře a plošina pro vozíčkáře není osobní výtah.
Rušení pošt v Brodě: Fronty ve Svatovojtěšské budou ještě horší, míní zákaznice

„Nesouhlasím se zrušením této pošty, která je snadno dostupná, leze u ní snadno zaparkovat a je plně využívaná. Nestalo se mi, že by u některé z přepážek někdo nebyl,“ přidal další komentář k zachování pošty u nádraží Vladimír Žák.

Ostatní komentující argumentují v podobném duchu, podle nich je pošta na náměstí věčně přetížená, dlouho se tam čeká a nedá se u ní ani pořádně zaparkovat.