Jak využít finanční odměnu spojenou s vítězstvím o tom asi obecní zastupitelstvo nebude muset dlouho přemýšlet. Využití by se našlo hned několik.

„V současné době je 
v plánování rozvoje obce nejdůležitější například stavbu víceúčelové budovy pro společenské a kulturní akce," sdělil místostarosta Ondřej Baloun. Obec ještě dodnes nemá vlastní kulturní dům, pro pořádání společenských akcí využívá budovu, která patří místním sportovcům.

Řešení je na cestě

„Budova je uvnitř sice pěkná, nechali jsme vsadit 
i nová okna, ale potřebuje náročné venkovní úpravy, včetně nové fasády a to je pro nás opravdu finančně náročné," konstatoval místostarosta.

Nicméně řešení je na cestě. Obecní úřad zakoupil starou budovu v centru Lípy, kterou nechá zbourat a na jejím místě vyroste budova úplně nová, kde se najde dost místa nejen pro společenské akce, ale také například pro lékařskou ordinaci. Další na řadě v seznamu investic je víceúčelové sportovní hřiště.

„S jeho stavbou jsme chtěli začít už letos, ale nepodařilo se nám získat dotaci," podotkl místostarosta Baloun. Jak zdůraznil, patří Lípa k obcím, které nezaostávají, ale vyvíjejí se. Za posledních dvanáct let výrazně stoupl počet obyvatel, přibylo 50 dětí, škola v Lípě má tak vynikající pověst, že ji navštěvují i děti, které do příslušného spádového okruhu nepatří. Před třemi lety byla uvedena do provozu přístavba budovy mateřské školy při Základní škole Bohuslava Reynka
v Lípě za pomoci dotace 
z Rop Jihovýchod.

Obec není v soutěži Vesnice roku nováčkem. Za peníze, které loni a předloni získala za oranžovou a bílou stuhu se opravily komunikaci v Dobrohostově, přibyla přístavba garáže pro obecní techniku.

„Vše co nám pomohlo vítězství se u nás děje díky intenzivní práci vedení obce, zastupitelů 
a místních spolků," zdůraznil místostarosta. Jeho slova potvrdila i Zdeňka Běhounková za místní organizaci Českého svazu žen. „Ženy 
a ostatní spolky v Lípě udělaly kus práce. Do roka se koná až 80 různých akcí," konstatovala Běhounková.