„Kanalizaci chystáme léta. Nyní už máme takzvané územní rozhodnutí. Ale musíme nechat zpracovat i další dokumentaci, včetně geologických sond, abychom věděli, jak bude stavba náročná,“ sdělil místostarosta Lipnice Marek Hanzlík.

Lipnice musí totiž řešit hned několik vážných problémů které budoucí stavbu pořádně prodraží. „První z nich je tvrdé žulové podloží. Druhým je fakt, že Lipnice je typické středověké městečko pod hradem s úzkými uličkami a velkými výškovými rozdíly. Kanalizace proto musí být dvojího typu. Gravitační a přečerpávací. A to nemluvím o řešení majetkových záležitostí a soukromých pozemcích,“ upřesnil Hanzlík.

Jakmile radnice shromáždí veškeré potřebné dokumenty ke stavbě kanalizace, určí předběžnou cenu a rozhodne se do stavby pustit, začne podle Hanzlíka boj o dotace. „Netroufám si zatím říci konkrétní částku, ale předběžný odhad je nejméně sto milionů korun. Lipnice tolik peněz nemá. Jsme městečko, kde žije 650 obyvatel z toho velká část rekreantů. Stavbu budeme muset rozdělit na etapy,“ dodal Hanzlík.