Pokud ano, pak byste určitě měli přijmout pozvání vyhlášeného restaurantu U České koruny v Lipnici nad Sázavou, který ve dnech 3. až 5. února a také ve dnech 10. až 13. února pořádá tradiční zvěřinové hody.

Milovníci dobrého jídla a pití se mají vskutku na co těšit. I letos si dá majitel hostince a současně i šéfkuchař Martin Hašek, pravnuk světoznámého spisovatele Jaroslava Haška, více než záležet a pro hosty připraví celou řadu chutných delikates z jeleního, kančího a bažantího masa. „Osobně jsem zvěřinu vybíral a mohu všem hostům stoprocentně zaručit, že se při konzumaci nemusejí obávat jakýchkoliv rušivých chuťových podtónů. Jídla připravíme jen z toho nejlepšího a nejkvalitnějšího masa a blýskneme se i vlastními recepty. O příjemné chuťové zážitky tedy rozhodně nebude nouze," zve Martin Hašek.

Hosté si budou moci vybrat ze dvou polévek a šesti druhů hlavních jídel. Součástí menu budou samozřejmě i předkrm a příjemná sladká tečka v podobě dezertů. „Bažantí kaldounek s knedlíčky z masa, jater a kapkou červeného vína si dovolím označit za náš skutečný majstrštyk. Výborný ale bude i zvěřinový vývar s kořenovou zeleninou a nudlemi. Jako předkrm nabídneme srnčí paštiku s čerstvým zeleným pepřem a brusinkovým přelivem, kterou budeme podávat s opečenou bagetkou," říká Martin Hašek při pohledu do připraveného jídelního lístku. „Doporučit něco z hlavních jídel je docela obtížné, ale přesto bych vypíchl třeba jelení kýtu plněnou švestkami na šípkové omáčce s karlovarským knedlíkem, nebo kančí guláš z kýty s bramboráčky či houskovým knedlíkem. Chybu rozhodně neudělají ani ti, kteří si vyberou třeba bažantí stehna na smetaně podávané s výtečným špekovým knedlíkem. Na své si ale zcela určitě přijdou i hosté, kteří si objednají steak z jeleního hřbetu s omáčkou z výpeku, portského vína a čerstvých zelených pepřů s mandlovými kroketami," pokračuje Martin Hašek.

Mimochodem: zmíněné mandlové krokety jsou také jeho osobním kulinářským počinem. „Těsto připravím z nastrouhaných vařených brambor, které ochutím petrželkou a orestovanou cibulkou. Přidám smetanu, vajíčko a špetku soli. Těsto pak obalím ve strouhance s plátky mandlí a smažím ho na přepuštěném másle," prozradil svůj recept Martin Hašek.

A protože zvěřinu je vhodné zapít dobrým douškem, je hostinec dostatečně zásoben nejen vlastním Haškovým dvanáctistupňovým nefiltrovaným světlým ležákem, ale také kvalitními těžšími červenými víny z českých sklepů, které se ke zvěřině výtečně hodí.

„Návštěvu našeho hostince mohou lidé samozřejmě spojit i s příjemným víkendovým výletem na Lipnici, která má rozhodně i v zimě co nabídnout. Osobně bych jim ale doporučil, aby si místa u nás včas zarezervovali, a to nejlépe na čísle telefonu 569 486 126. A pokud se o našich zvěřinových hodech chtějí dozvědět ještě něco navíc, ať se podívají i na naše webové stránky," uzavřel Martin Hašek.