Návrh samolepky vytvořil Janek Prošek z Lipnice. „Původně v malé edici pro sebe a přátele. Po vylepení první edice se obyvatelé Lipnice začali ptát, kde se dá samolepka sehnat. Pod tíhou většího zájmu byla vyrobena druhá edice v počtu 80kusů a je k zakoupení na na úřadě,“ informoval starosta Zdeněk Rafaj.

Jak zdůraznil autor nápadu Prošek, jeho přání není vydělávat. „Původně jsem si samolepku vyrobil pro sebe a přátele. Když jsme to vylepili, začali pátrat Lipničané, kde se dá sehnat. Díky zájmu jsem tedy nechal vyrobit druhou edici pro ostatní,“ upřesnil. Samolepku nabízí jen za výrobní náklad. Například Helena Ondráková z mstní školy v případě aut má raději anonymitu. „Ale pokud se někomu líbí mít na autě takovou samolepku, ať ji má,“ poznamenala.

Chata Doubravanka, Zdobnice Orlické Hory
Brod prodává chatu v Orlických Horách. Chyba, tvrdí někteří zastupitelé

Malba uprostřed je podle Proška známý obraz Jaroslava Panušky. „Srdce v pravé části znázorňuje, že máme rádi své městečko a náš hrad. Text kolem malby měl zdůraznit, že jsme nedávno opustili množinu obcí a obohatili množinu měst,“ popsal autor vzhled samolepky.

Vnější tvar samolepky byl původně navržen jako vlnky na řece Sázavě. Ale rovněž za vnějším tvarem můžete vidět ústa nebo oko, což jsou známá sochařská díla v Lipnických lomech. Tisk je podle Proška odolný, nebledne a nepraská.