Objekt, v němž bude parkovat 76 aut, je hotov. Dodavatelská firma nyní dokončuje komunikace, chodníky a provádí terénní úpravy. Jejich výsledkem bude i příprava ploch pro výsadbu zeleně. Ta nahradí devět lip, které před panelovým domem v Husově ulici rostly od 80. let minulého století a nedávno byly pokáceny.

„Projekt původně počítal s tím, že lípy budou zachovány. Při výstavbě parkovacího domu ale vyšlo najevo, že jejich kořenové systémy jsou tak masivní, že by bránily výstavbě chodníků. Odstranění lip doporučil i odborný posudek, který upozornil na špatný zdravotní stav stromů. Kromě toho se pro vykácení lip vyslovila i větší část lidí, kteří tam bydlí," řekl havlíčkobrodský radní Libor Honzárek. Jeho slova potvrdil i jeden z uživatelů bytů, kterého Deník v Husově ulici oslovil. „Partajím, které bydlí v přízemí a spodních patrech, vrhaly lípy stín do oken. A majitelům aut zase vadilo, že jim ze stromů padají na auta větve či kapky silice, a poškozovaly jim karoserie," řekl muž, který se představil jako Pavel.

Lípy se ale do Husovy ulice, a to již v dohledné době, vrátí. „Na podzim tam budou vysázeny kultivary lip, které budou později odborným střihem upravovány tak, aby větvemi nezasahovaly nad nový dlážděný chodník ani nad plochu parkovacího domu," poznamenal Honzárek.
Parkovací dům začne motoristům sloužit v úterý 16. září. „V ten den bude zahájen zkušební provoz. Po čase ho vyhodnotíme, především s ohledem na hlukovou zátěž, a pak dojde k závěrečnému kolaudačnímu řízení," upřesnil Tomáš Beránek, který vykonává funkci technického dozoru investora.