Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malá Klára potřebuje pomoc. Zápasí s těžkou nemocí

Bezděkov – Živé a aktivní dítě. To byla vždycky dvanáctiletá Klára Uchytilová, která dnes bojuje se závažnou nemocí.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Klárka byla vždycky veselé a živé dítě, teď tráví dny pod dohledem lékařů. Foto: Archiv rodiny Uchytilových

V polovině února letošního roku byla malé Klárce diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.

S radostí a nadšením se Klárka účastnila veškerých kulturních a společenských aktivit v obci. Působila v bezděkovském spolku malých hasičů, byla členkou skautské organizace Junák. Dnes bojuje se závažnou chorobou, která postihuje převážně děti. Jedná se o leukémii, což je velmi závažné onemocnění, doprovázené složitou a ne vždy úspěšnou léčbou, kterou provází celá řada vedlejších zdravotních komplikací.

Obětavá skautka

Dvojnásob smutná je v tomto případě skutečnost, že v době, kdy byla Klárka ještě zdravá, účastnila se jako skautka dobročinných sbírek určených na léčbu nemoci, kterou dnes právě ona sama trpí. V polovině února letošního roku byla malé Klárce diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.

Od té doby tráví většinu času v jedné z pražských fakultních nemocnic. Její léčba bude trvat minimálně dva roky. I přesto, že po celou tuto dobu nemusí být Klárka v nemocnici hospitalizována, bude třeba, aby několikrát týdně do pražské nemocnice dojížděla. „Toto přibližně dvouleté období bude velmi náročné i z toho důvodu, že léčba vyžaduje dokonale čisté prostředí, ve kterém pacient žije a také speciální stravu," vysvětlil její otec Vladimír Uchytil. S Klárkou bude v nemocnici pobývat po celou dobu léčby i jeden z rodičů. Tato skutečnost bude pro její rodinu náročná nejen psychicky, ale i finančně, protože jeden z rodičů se bude muset vzdát svého povolání.

Proto bychom si měli položit otázku, jak Klárčiným rodičům pomoci. Tu nejjednodušší a přímou pomocí je pomoc finanční, poskytnutím přímého daru pacientovi nebo jeho rodině. Za tímto účelem je pro Klárku zřízen účet, na který je možné finanční dary zaslat. Dárci tak podpoří Klárku a její rodinu v nelehkém životním období. Číslo účtu, kde mohou dárci Klárku finančně podpořit je: 2110409754/2700.

Příběh malé Klárky znovu upozorňuje na situaci, ve které se rodiče s těžce nemocnými dětmi nacházejí, a není jich málo.

Dobrovolníci mohou v takových případech finančně pomáhat prostřednictvím daru některé nadaci, která podporuje rodiny, jejichž členové bojují se závažným onemocněním. Mezi ně patří například nadace KAPKA NADĚJE nebo nadace DOBRÝ ANDĚL.

Dále je možné pomáhat prostřednictvím dárcovství krve a zápisem do registru dárců kostní dřeně. Bez dárců, kteří pravidelně darují krev nebo její složky a dárců zapsaných v registru dárců kostní dřeně, by nebyla léčba obdobně nemocných pacientů možná.

Bližší informace případným dárcům krve nabízí okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě na stránkách
www.onhb.cz. Informace o darování kostní dřeně potom na adresách: www.darujzivot.cz, nebo www.kostnidren.cz.

Autor: Štěpánka Saadouni

22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Spisovatelka Petra Braunová dá před volbami přednost knihám.
1

Spisovatelka Petra Braunová: Nevolím, není koho

Učitelka Alena Slavíková.

Učitelka v důchodu měla při volbě jasno

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volím stranu, co myslí na vzdělání, chci na gympl, padlo při volbách v BAN!u

Havlíčkův Brod – Osmnáct jim sice bude až za pár let, ale už ve čtvrtek 19. října si poprvé vyzkoušely vhodit svůj hlas do volební urny. Řeč je o dětech, které jsou klienty havlíčkobrodského Nízkoprahového klubu BAN! při Oblastní charitě Havlíčkův Brod a které si právě v klubu mohly na vlastní kůži vyzkoušet, jak to ve volební místnosti vlastně chodí.

Hlasování začalo, otevřelo se 1 137 volebních místností

Vysočina – Úderem páteční čtrnácté hodiny, kdy v celé zemi začaly letošní sněmovní volby, se na Vysočině otevřelo 1137 volebních místností. Voliči, kteří do nich přicházejí, mohou odevzdávat své hlasy 419 kandidátům, kteří kandidují na kandidátních listinách 24 volebních stran.

Ostrov patří v Havlíčkově Brodě opět knihám

Havlíčkův Brod - Kulturní dům Ostrov v pátek opět ožil Podzimním knižním veletrhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení