„Osobně jsem se také zajímal o situaci v domově důchodců v areálu nemocnice, kde vznikla mateřská školka, která měla být otevřena od září letošního roku. Kraj, jakožto majitel budovy, ale nestihl včas zkolaudovat stavbu a následně ani vysoutěžit potřebné vybavení pro samotný provoz školky, která tak bude otevřena asi až příští školní rok,“ sdělil Deníku v komentáři k dění na brodské radnici Jan Kerber zastupitel za Piráty.

„Po dohodě se zástupci vedení města Havlíčkův Brod bude MŠ otevřena po řádném zápise tedy plánovaně v termínu od září 2020. Tato informace je veřejná, komunikovaná už v minulých týdnech prostřednictvím médií, která si téma nabrala na tiskové konferenci kraje. Nejde o novou informaci, tento termín je krajem komunikován už delší dobu,“ sdělila mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Školka má sloužit hlavně pro zaměstnance Domova a sousední nemocnice. Kontakt mezi dětmi a seniory a má podle ředitelky Domova Hany Hlaváčkové přispět k pozitivnímu posílení pozdějších mezigeneračních vztahů.

„Tato třída mateřské školky v zařízení pro seniory je zřejmě v rámci republiky pilotní projekt, který je v zahraničí hodně podporován. Děti a senioři budou v kontaktu, který prospěje oběma skupinám. Ve školce by mělo být patnáct dětí a měla by mít zvláštní prodloužený provoz, aby služby školky mohli využívat i rodiče pracující na směny, pečovatelky, zdravotní sestry, lékaři a podobně, tedy ti, kterým provoz v běžné školce nevyhovuje," vysvětlila Hlaváčková.