Trénují ve dvou skupinách, mladší holčičky v Jiskřičkách a starší v Hvězdičkách. Pravidelné a pilné trénování zúročily na jaře na soutěžích.
V dubnu vyrazily malé Jiskřičky na soutěžní klání – Dvorská jednička 2016 – Dvůr Králové nad Labem. Pro některé holčičky to bylo první soutěžní vystoupení, trocha trémy byla znát, holky sice neobsadily medailové posty, ale i tak předvedly hezký výkon.

Další soutěž, tentokrát pro oba týmy, byla v Jemnici – O májovou korunku 2016. V konkurenci holky obstály, bohužel Jiskřičkám i Hvězdičkám utekly medaile o kousek, shodně skončily na 4. místech.

ÚSPĚCH V CHOTĚBOŘI

Velké Hvězdičky se ještě v květnu vypravily do Telče na soutěž O pohádkový střevíček, bohužel i tady jim uteklo třetí místo o pouhé tři body.

Poslední soutěží pro oba týmy byla 18. června Juniorská hůlka 2016 v Chotěboři.

Jiskřičkám se sestava velmi vydařila a tak si zaslouženě odnesly zlaté medaile za 1. místo. Hvězdičky také statečně zabojovaly, ale uteklo jim třetí místo o pouhé čtyři body.

Nyní čekají holky zasloužené prázdniny a v září opět začínají trénovat.

Poděkování patří paní trenérce a hlavně všem rodičům za podporu dětí v jejich snažení. Informace: Petra Rosická, tel: 602 455 447, e-mail: petrarosicka@email.cz.

Vystoupení ze soutěží můžete shlédnout na YouTube kanále – Mažoretky Štoky.

Iva Dáňová