Dětem se ho chystají zpříjemnit množstvím různých kulturních akcí.

Loučení s prázdninami pořádá město Havlíčkův Brod. Středisko volného času AZ Centrum Havlíčkův Brod pořádá v sobotu 29. srpna ve sportovním areálu Plovárenská zábavné odpoledne pro malé i větší děti.

Program ve 14 hodin zahájí havlíčkobrodské mažoretky z AZ Centra. Následovat bude líčení s kosmetičkou od Mary Kay, ukázka skákací boty, seskok parašutistů AK Havlíčkův Brod nebo malování na obličej. Jako host na závěr přijde v půl páté i kouzelník, který celé rozloučení s prázdninami zakončí zábavným vystoupením.

Dětský den se koná v sobotu 29. srpna v areálu Tatranu na sportovním hřišti ve Ždírci nad Doubravou. Pořadatelem je Asociace Sport pro všechny. Na programu jsou soutěže, hry, zábava pro děti i jejich dospělý doprovod. Akce začíná ve 14 hodin. V Golčově Jeníkově bude od pátku 28. 8. do 30. 8. ve městě na náměstí TGM před Starou poštou stan loutkového Kašpárkova divadla, v kterém budou herci s pomocí původních historických marionet hrát klasické české pohádky.

Loučení s prázdninami se chystá v Lípě na sobotu 29. srpna od 9 do 11.30 hodin, start je u ZŠ a MŠ Bohuslava Reynka. Pohádková cesta je dlouhá asi tři kilometry, lze se na ni vydat i s kočárkem. Doprovodný program nebude chybět. Večer pak dobrovolní hasiči chystají u myslivecké chaty Stezku odvahy. Loučit se s prázdninami budou také v Libici nad Doubravou 28. srpna od 17 hodin v areálu Pilnova statku. Od 20 hodin bude promítat letní kino. Obec Bezděkov a SDH Bezděkov zve děti na tradiční ukončení prázdnin s názvem „Prázdniny konečná", které se koná v sobotu 29. srpna od 15 hodin na bezděkovské návsi ve stylu indiánského léta.