Co jim vadí? Město Chotěboř zřídilo na svých stránkách rubriku dotazů a odpovědí, kde se návštěvníci mohou obracet s konkrétními problémy přímo na městské úředníky. Některým návštěvníkům stránek se nelíbí, že se jejich dotaz objeví na stránkách až poté, co na ně odpoví konkrétní úředník.

„Na portálech jiných měst jsou názory občanů uveřejňovány ihned a všichni ostatní včetně zaměstnanců městského úřadu se k nim mohou průběžně vyjadřovat a rozvíjet tak diskuzi," tvrdí někteří nespokojení tazatelé.

„Rubrika nazvaná Dotazy a odpovědi byla zřízena za účelem zodpovídání dotazů a připomínek týkajících se úřadu či města. V minulosti bohužel byla několikrát zneužita k vyřizování účtů anonymních pisatelů, kteří zveřejněné příspěvky využívali k napadání, urážkám a osobním útokům. Město proto přistoupilo k tomu, že vkládání příspěvků je řízeno a zaslané dotazy jsou zveřejněny spolu se zpracovanou odpovědí. V žádném případě nejsou cenzurovány, zveřejňovány jsou všechny zaslané příspěvky, které neodporují pravidlům, samozřejmě i příspěvky kritické. Tato rubrika nebyla zřízena za účelem diskuse, k tomuto slouží jiné webové stránky, například  www.ichotebor.cz, které nespravuje město Chotěboř," vysvětlila návštěvníkům hlavní poslání dotazní rubriky Jana Musílková ze sekretariátu starosty.

Podobnou monitorovanou diskuzi, určenou k zodpovídání zcela konkrétních dotazů až po přihlášení tazatele, má na svých webových stránkách například město Přibyslav. I zde museli podle starosty Jana Štefáčka zrušit v minulosti anonymní diskusi, neboť se zde účastníci napadali navzájem.