VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město potřebuje koupaliště, pracovní místa a čisté ulice

Světlá nad Sázavou – Mít vlastní bazén nebo koupaliště, čistší ulice, lepší průjezdnost náměstím a širší nabídku pracovních příležitostí.

5.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

Tak si obyvatelé Světlé nad Sázavou představují budoucnost města v nejbližších letech.

Informace vyplynuly z dotazníku, který připravila Komise pro místní agendu 21 rady města Světlá nad Sázavou.
Nicméně například paní Jitka by si přála vidět daleko větší množství pracovních příležitostí. A co by si nepřála už nikdy vidět? Něco podobného, jako byl krach světelských skláren. O generaci mladší žákyně světelské základní školy Lánecká by si naopak nepřály, aby se město stalo jedním velkým obchodním domem, ale aby příroda kolem města zůstala nepoškozená.

„Dotazníkové šetření probíhalo ve městě v období od 27. března do 24 dubna. Odpovídat na dotazy bylo možné písemně nebo elektronicky. Otázek bylo celkem pět," informuje za autory dotazníku Eva Kořínková. Největší úspěch a největší návratnost ale měly dotazníky v písemné formě, kterých město rozdalo 240. „Hlavní část dotazníkového šetření se uskutečnila na celodenní akci Vítání jara. Vyplnilo je 151 osob, návratnost byla 63 procent," upřesňuje Kořínková s tím, že všechny otázky byly záměrně položeny tak, aby ti, kteří je vyplní, museli odpovídat vlastními slovy.

„Cílem dotazníkového šetření bylo zjistit, na jaké oblasti by se měl zaměřit příští strategický plán rozvoje města, ale také zjistit, čím je pro občany Světlá jedinečná, což může být podle Kořínkové využito pro lepší propagaci města a přilákání turistů. Poslední z pěti otázek reagovala na nevyjasněnou budoucnost světelského zámku a jak by bylo možné tuto památku využít.

V zámku jedině kultura

„Jednoznačně nejvíce by si obyvatelé města přáli vyřešit  koupání, a to buď vybudovat bazén nebo koupaliště. Důležitá je i čistota a pořádek ve městě. Početná skupina občanů si přeje vznik nových firem a pracovních příležitostí," dává Eva Kořínková krátce nahlédnout do spektra odpovědí.

Jen jedenáct odpovědí se ale týkalo přání dobrých mezilidských vztahů, osm občanů si přeje dětské hřiště. Cenné byly podle autorů dotazníku odpovědi na téma, jak využít světelský zámek. Jednoznačně zvítězila kultura a  těch, co žádali jeho komerční využití bylo minimum.

Poměrně vysoká účast a zájem o vyplnění dotazníku byla pro organizátory potěšující. „Z hlediska rozvoje města bude nejdůležitější zaměřit se na vyřešení problematiky koupání a vybudování bazénu nebo koupaliště. Věnovat se péči o čistotu města a jeho vzhled, zabývat se zlepšením vzhledu a průjezdnosti náměstí. K rozvoji města přispěje i rozšíření nabídky pracovních příležitostí," shrnuje závěry vyplývající z dotazníku Eva Kořínková.

Stejně tak z dotazníku jednoznačně vyplynulo, že světelský zámek, okolní příroda a sklářská tradice, jsou dominantami města, z čehož by radnice měla vycházet při podpoře turistického ruchu a celkové propagaci města.

„S výsledky dotazníkové akce se podrobně seznámí i rada města," potvrdila místostarostka Světlé nad Sázavou Lenka Arnotová a dodala, že osobně považuje podněty lidí za velmi zajímavé.

Autor: Štěpánka Saadouni

5.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Krajský úřad dohlížel na klidné volby

Vysočina – Pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina, kteří tradičně na volby na Vysočině dohlíželi, se během hlasování nesetkali s žádným závažným problémem nebo nedostatkem.

Přibyslav: Voliči jsou vzorní

Přibyslav – Ve třech volebních okrscích se volilo v Přibyslavi. Do budovy radnice přicházeli jak obyvatelé města, tak i voliči ze všech místních částí. V každém okrsku bylo zapsaných přes tisíc voličů, účast už v pátek překročila 40 procent.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení