Pokud se někomu zdá tento objem prostředků na investice poněkud nízký, pak podle starosty Martina Kamaráda je třeba zdůraznit, že bude mít zastupitelstvo města pro toto volební období omezené prostředky.

„Proto zastupitelstvo stanovilo několik nejdůležitějších akcí, které chce uskutečnit. Je to chodník v Ronově nad Sázavou u silnice I/19, opěrná zeď v Poříčí, chodník v Utíně, technická infrastruktura v Dolní Jablonné a Keřkově," informoval starosta Kamarád. Od nových parcel si město podle místostarosty Michaela Omese slibuje hlavně zvýšení počtu mladých rodin s dětmi.

Například v Ronově se jedná o 40 metrů chodníku, akci bude provádět město společně s ředitelstvím silnic a dálnic. V Ronově tak přibude nová zastávka autobusu a přechod pro chodce. Stejně tak by nový chodník v Utíně měl zvýšit bezpečnost chodců a cestujících autobusem, kteří na zastávce vystupují prakticky do silnice. Poměrně náročnou akcí bude rekonstrukce dvou ulic v Přibyslavi, vyhlídka u Filipova. „Tady se budou kompletně opravovat komunikace, inženýrské sítě a další náležitosti, to vše budeme provádět ve spolupráci se správci jednotlivých sítí. Předpokládaná cena je asi 17 milionů korun," upřesnil Kamarád s tím, že v plánu je také oprava kanalizace v Hřištích na návsi a část vodovodu v Dobré.

Vlastní zdroje

Podle Kamaráda veškeré investiční akce chce město financovat z rozpočtu. „Neboť se jedná o stavby, kde jen těžko můžeme získat nějakou státní dotaci, byť, pokud to bude možné, to samozřejmě zkusíme," zdůraznil starosta. Žádný další úvěr si město rozhodně podle Kamaráda brát nebude, dokud nesplatí šedesátimilionový úvěr, který si město vzalo na přestavbu školy.

„Intenzivně pracujeme na strategickém plánu rozvoje města, který by měl odpovědět na otázky, jaké priority nás čekají v budoucnu, jak budeme řešit problémy, které mají některé místní části, abychom měli připraveny podklady pro možné čerpání peněz na investiční akce," doplnil starosta. Plán by měl být připraven asi v polovině letošního roku 2015. Jednou z hlavních akcí je to například příprava rekonstrukce sportovní haly a opravy v Sokolovně. „Obě zařízení, především Sokolovna, potřebují nutně stavební úpravy, neboť přestávají prostorově i hygienicky vyhovovat a jejich provoz je nehospodárný," konstatoval starosta.