Pod kupní smlouvou, jejímž předmětem je prodej budovy velkého sálu Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě, už jsou podpisy jednatele společnosti KD Ostrov, Vladimíra Stejskala, i podnikatele Miroslava Jinka. Deníku to bez bližšího komentáře oznámil Vladimír Stejskal.

Na tento očekávaný okamžik zareagovala krátkým  prohlášením havlíčkobrodská radnice. Tlumočila ho její mluvčí, Alena Doležalová: „Víme, že kupní smlouva  byla podepsána.  Oficiální stanovisko bude společníkům společnosti včetně města Havlíčkův Brod zasláno až po zápisu do katastru nemovitostí a nabytí právní moci. Informaci podáme i zastupitelům města, kteří by  také rozhodovali o případných dalších krocích města,“ uvedla Doležalová.

Budovu velkého sálu KD Ostrov by měl podnikatel Jinek získat za šestnáct milionů korun. Právě o této sumě se hovořilo na mimořádném zasedání havlíčkobrodského zastupitelstva koncem ledna. O několik dní později starosta Havlíčkova Brodu, Jan Tecl, oznámil, že město, které je menšinovým vlastníkem společnosti KD Ostrov, chystá kroky, kterými by prodej zvrátilo.

„Město má zbytečné obavy, že přijde o kulturu. Společenské aktivity v Havlíčkově Brodě jsem ale vždy podporoval a podporovat budu,“ nechal se slyšet Jinek. Fakt, že obyvatelé města a širokého okolí o společenské vyžití nepřijdou, by měl být ošetřen i smluvně.

„Zachování kultury je zakotveno i v samotné kupní smlouvě,“ sdělil před časem  Stejskal.

Aktuální změna vlastníka budovy velkého sálu KD Ostrov se nedotkne pořadatelů letošních velkých výstavních akcí.
„Výstava Zahrada 2012 se uskuteční v obvyklém čase na konci měsíce dubna,“ zareagoval ředitel společnosti Geonova Havlíčkův Brod, Josef Kubát.

Velký sál Ostrova se na podzim otevře i vystavovatelům a návštěvníkům tradičního Podzimního knižního veletrhu. „Už máme podepsanou příslušnou smlouvu,“ uvedl ředitel nakladatelství, Martin Hejkal.

Jaromír Kulhánek a reportéři Deníku