„Jedná se zejména o pozemek pod umělým trávníkem Na Losích, jehož investorem bylo město. Je proto logické, aby pozemek pod ním patřil městu, řekl radní města, Libor Honzárek.

Součástí převodu jsou i menší pozemky podél pravého břehu Sázavy mezi řekou a fotbalovým stadionem. Tam město do budoucna plánuje vystavět v rámci takzvaného zeleného okruhu další úsek cyklostezky. Ta by měla vést do připravované lokality k bydlení mezi ulicemi Ledečská a Rozkošská a případně i dále do Perknova. „Ale to je běh na delší trať, některé  pozemky patří soukromým vlastníkům, se kterými stále jednáme  o přijatelné ceně," podotkl Honzárek.

Pozemky pod fotbalovým stadionem s umělou trávou a dva menší u řeky o celkové výměře přes 12 tisíc metrů čtverečních by  město mělo získat  zdarma od Tělovýchovné jednoty Jiskra.   O tom však ještě bude jednat výkonný výbor TJ Jiskra koncem listopadu. Tajemník Jiskry, Pavel Mazánek, ještě včera o pondělním usnesení brodských zastupitelů nevěděl. „Na zastupitelstvu jsem nebyl a poštou ještě nic nepřišlo, takže nevím přesně, o které pozemky se jedná," řekl Mazánek.

Potvrdil, že bezúplatný převod pozemků je součástí dohody mezi TJ Jiskra a městem, které letos v březnu poskytlo bezúročnou půjčku ve výši 4,2 milionů korun, aby Jiskra mohla zaplatit pokutu, kterou dostala od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za administrativní pochybení při zadávání zakázek.