Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie v Brodě školí malé strážníky již sedm let

Havlíčkův Brod – Kroužku mladých strážníků 2015, který byl již sedmým v řadě, se zúčastnilo celkem 45 dětí ze čtvrtých tříd základních škol v Havlíčkově Brodě.

2.2.2016
SDÍLEJ:

V terénu se děti mohou seznámit s technikou, kterou městská policie používá. Foto: Archiv Městské policie HB

Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina navštěvovala služebnu městské policie každé pondělí od 13.30 do 15.30hodin a druhá skupina každý čtvrtek ve stejný čas. Mladí strážníci kroužek úspěšně absolvovali, prošli teoretickou i praktickou částí programu složili slib, nakonec byli starostou města a ředitelem městské policie slavnostně jmenováni mladými strážníky. Kroužek mladých strážníků vedou u havlíčkobrodské městské policie Věra Vaňkátová a Iva Novotná. Kroužek mladých strážníků je akce městské policie Havlíčkův Brod konaná v rámci prevence kriminality, které se městská policie již delší dobu intenzivně věnuje.

„Jedná se o zájmový kroužek, kdy přihlášené děti ze základních škol jednou týdně dochází přímo na služebnu městské policie (MP).

Služebnu navštíví celkem desetkrát. Mají zde možnost nahlédnout do prostor, kde má MP své zázemí. Mohou si prohlédnout veškeré pomůcky, které strážníci potřebují ke své činnosti, včetně služebního vozu a kamerového systému, který je pro práci MP velice přínosným pomocníkem," osvětlily průběh kroužku případným dalším zájemcům Věra Vaňkátová a Iva Novotná.

V učebně i v terénu

Každý mladý strážník dostane své vlastní identifikační číslo a pracovní sešit s vlastní fotografií v policejní uniformě. „Pro děti je na služebně vyhrazena speciální místnost. Po té, co se děti seznámí s činností MP, se zde dozvídají poutavou formou řadu nových informací. Pomocí her a soutěží se učí být správnými účastníky silničního provozu, kam patří chodci, cyklisty, spolujezdci. Poznávají, jak komplikované jsou mezilidské vztahy. Jak se mají chovat k cizímu zvířeti, co udělat s nalezenou injekční stříkačkou, jak poskytnout první pomoc. Jak se mají děti chovat na cestě ze školy a do školy, co se může všechno stát, když jsou děti samy doma. Dozvídají se o problematice alkoholu, kouření a drog. Zjišťují, co je vlastně šikana, kyberšikana nebo jaká číhají nebezpečí na internetu a podobně," popsaly velmi barvitou a pro děti jistě zajímavou náplň práce kroužku obě vedoucí. „Jedním z dětí, které kroužek malých strážníků v minulosti absolvovaly, byl například malý Jakub Blaško z Přibyslavska. „Kroužek jsem si vybral sám, moc mě to baví, chodil jsem tam pravidelně každý týden po škole. Až budu velký, možná bych chtěl být strážníkem," prozradil klučina.

Ale děti samozřejmě netráví čas jenom v učebně. Mladí strážníci se samozřejmě dostanou i do terénu. Tam mají možnost při pochůzkové činnosti poznat město Havlíčkův Brod očima strážníka, vyhledávat přestupky nebo si vyzkoušet měření radarem. Po absolvování ústních a písemných testů, fyzických testů a střelby ze zbraní na střelnici jsou na radnici za přítomnosti starosty a ředitele MP oficiálně jmenováni „mladými strážníky". Dostanou osvědčení o absolvování kroužku, odznak, uniformu a jiné odměny.

„Cílem této akce je motivovat děti k tomu, aby dokázaly lépe vnímat všechna rizika, která je dennodenně obklopují. Děti dostanou možnost pohlédnout na veškerou problematiku ze strany policie a zároveň se strážníky navázat dobrý vztah. Městská policie si od toho slibuje větší bezpečnost dětí a motivaci k tomu, aby stáli na správné straně zákona," zdůraznily Vaňkátová a Novotná.

Autor: Štěpánka Saadouni

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Softballisté Havlíčkova Brodu obhájili extraligový titul

Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení