I když vodní plochy v těchto dnech zamrzají, na bruslení to rozhodně není. „Každý vstup na zamrzlou hladinu povrchové vody je aktuálně rizikem, a proto je možný pouze na vlastní nebezpečí,“ upozornil mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán. „Led by měl mít alespoň osmnáct centimetrů, aby vstup na něj byl bezpečný,“ dodal.

Jedním z míst, kam lidé chodí bruslit je Břevnická nádrž na Chotěbořsku. „Loni, stejně jako každou předchozí zimu, když nebylo nezvykle teplé počasí, lidé chodili na přehradu bruslit a hrát hokej. Často jsou tam vyhrnutá malá kluzišťátka a také cestičky skrz celou plochu a je to vážně moc pěkné,“ potvrdil místostarosta Chotěboře David Šafránek.

Letos je však start bruslařské sezony v nedohlednu. „Stav ledu na přehradě se vždy dozvím od svého dědy, který už od konce listopadu při procházkách nenápadně našlapuje a zjišťuje, jestli je led dost pevný. Zrovna nedávno se mě ptal, jestli nevím, jak to vypadá, že se tam teď nějak nedostal. Shodli jsme se ale na tom, že ještě nebyla pořádná zima a tudíž budeme muset s návštěvou zamrzlé přehrady ještě počkat,“ svěřil se Šafránek.

Ke sportování tak musí bruslaři využívat zimní stadiony. Veřejná bruslení se pravidelně konají v Chotěboři, Havlíčkově Brodě, Světlé nad Sázavou i Ledči nad Sázavou.