Druhou zastávkou této jedinečné Road show se stalo Gymnázium v Havlíčkově Brodě, kam projekt přijela podpořit jeho patronka a držitelka titulu Česká Miss 2010 Jitka Válková, která se aktivně zapojila i do odborné přednášky informující o rakovině a prevenci této nemoci, kterou pro dívky připravil gynekolog FN v Motole, MUDr. Martin Mužík.

Projekt Lady Plus Club vznikl pod záštitou České pojišťovny ZDRAVÍ. Tato unikátní akce si klade za cíl v prvé řadě podporu prevence nejčastějších karcinomů u žen – karcinomu ženských orgánů, tlustého střeva a konečníku. A protože právě prevence a informovanost je důležitá již od raného dívčího věku, odstartovala Lady Plus Club osvětovou prevenční Road show. Tvářemi projektu se staly Česká Miss 2010 Jitka Válková a moderátorka Diana Kobzanová, které nafotily šokující fotografie zcela bez vlasů. A právě jedna z patronek Jitka Válková přijela podpořit prevenční Road Show na Gymnázium do Havlíčkova Brodu.

„Když přišla nabídka nafotit tyto zajímavé fotografie a stát se patronkou projektu, který se snaží pomáhat nejen nemocným ženám, neváhala jsem ani minutu. Připadalo mi to jako velká výzva. Také mě zajímalo, jak budu vypadat. Musím se přiznat, že když jsem se viděla v zrcadle, byl to pro mě velký šok. Je mi jasné, že pro každého je na prvním místě především zdraví, ale v případě, že o vlasy kvůli léčbě přijdete, je to věc, se kterou se spousta žen jen těžko vyrovná," dodala Jitka Válková, která se do přednášky také aktivně zapojila, podpořila slova doktora Mužíka, předala dívkám své zkušenosti a podělila se s nimi o zážitky z dob svého kralování jako České Miss.

Součástí jsou i odborné přednášky, pod vedením MUDr. Martina Mužíka. Během Road show se dívky dozvěděly mnoho zajímavých a důležitých informací o nejčastějších ženských karcinomech, o důležitosti prevence samotné a v neposlední řadě o projektu Lady Plus Club.

„Každý příběh má svou tvář", tak zní podtitul celého projektu, pod kterým se skrývá pomoc, podpora a pochopení. Setkání s rakovinou vždy zasáhne do našeho života, ať už se s ní setkáme v jakékoliv podobě. A právě silné příběhy, které mimo jiné zaznívají i z úst pana doktora Mužíka, jenž se s nimi setkává denně ve své praxi, nám připomínají, že zákeřná nemoc jménem RAKOVINA může udeřit kdykoliv.

Podělte se s námi o svůj příběh a posílejte nám vaše příspěvky na ladyplusclub@originalcom.cz nebo na profil FB stránek Lady Plus Club.        

Barbora Samková