Vláda totiž ještě téhož odpoledne vyhlásila v zemi nouzový stav, který znamenal okamžitou stopku také tělocvičnám. "Asi koncem února jsem začal vnímat, že hrozbu nákazy už lidé neberou jako něco daleko v Číně, ale že se to přes Itálii blíží i k nám. Dělali si sice legrácky z těch, co se vrátili z dovolených v cizině, ale bylo cítit, že je ve vzduchu strach. Nahlodalo mě to," přiznává urostlý muž.

Situace se vystupňovala až do zmíněného dne D. "Už zkraje týdne po sobě lidé koukali, kdo zakašlal nebo po očku pozorovali, jestli se někdo víc potí. Ve čtvrtek ráno jsem proto hned po individuálních trénincích sám od sebe zastavil fitko s tím, že tomu dám klid do konce týdne, a pak se uvidí. Pár hodin na to ale vyhlásili nouzový stav, takže jsme museli zavřít úplně," říká trenér, který se tak zčista jasna ocitl po šesti letech pravidelného drilu bez práce.

Na rozdíl od spousty svých kolegů se však nerozhodl jít cestou online tréninků. "S několika málo klienty jsem zpočátku přes videochat komunikoval. Zjistil jsem ale, že to na dálku asi neumím a hlavně nechci. Spousta lidí, kteří se na internet vrhli, začala cvičit špatně a zjistili, že to nefunguje. Navíc všechno po pár týdnech utichlo úplně. Lidi měli jiné starosti," říká muž s přezdívkou "Ros". A tak se místo trénování vrhl na práci na zahradě a kolem nového domu. Místo cvičení tak například postavil nový plot.

"Hlavou se mi honilo, co bude dál. Jestli mám zrušit podnájem, zkusit postavit vlastní malé fitko, nebo začít cvičit venku. Variant bylo víc. Na mizině jsem naštěstí nebyl. Protože až do té doby byla sezóna skvělá, tak jsme něco našetřeno měli. To ale zase byly rezervy na léto, kdy je návštěvnost menší," podotýká otec dvou malých dětí.

I přestože vláda minulý týden fitness centra s omezením povolila, kvůli nutnosti mít při cvičení roušku, Ros Adamec zatím neotevřel. Čeká až na příští pondělí, kdy bude moct pro menší skupiny otevřít. "Klientům jsem napsal, že nosit roušku při hodinách je dobrovolné, ale cvičení s ní je škodlivé. Momentálně se pomalu vracíme k našemu rozvrhu ve volnějším režimu dvě až tři lekce za den. A čekáme na to, jestli se lidé začnou vracet. Zatím se ale zdá, že to bude běh na dlouhou trať," doplnil.

Aby finanční ztráty způsobené dvouměsíčním výpadkem dohnal, plánuje v létě nabídnou svých klientům alternativu - cvičení venku. "U nás na vsi máme velké hřiště, jehož část budeme moci využít," nastínil závěrem své plány jednatřicetiletý trenér.