Podle místostarosty Havlíčkova Brodu Libora Honzárka má vítěz nyní za úkol zpracovat dokumentaci pro provádění stavby včetně soupisu stavebních prací a dodávek. „Jedná se tentokrát o most přes Sázavu u Rica, který spojuje Bělohradskou a Plovárenskou ulici,“ upřesnil Honzárek.

Most si užil dopravní zátěž v době, kdy se opravovalo centrum města a přes most vedla objízdná trasa pro auta. „Tehdy tam radnice nechala udělat pro lidi něco jako chodník, aby nespadli pod auta,“ zavzpomínal řidič Petr Bašta z Havlíčkova Brodu.

Stav povrchu mostu ale nebyl dobrý, a proto ho nechala radnice upravit. Teď most potřebuje odborný zásah znovu, praskliny jsou v asfaltové vrstvě na mostě vidět pouhým okem. Vzhledem k tomu, že most se používá v případě potřeby jako objízdná trasa, je třeba, aby byl v dobré kondici.

Podle Honzárka například kvůli dostavbě jaderné elektrárny Dukovany. „Kvůli dodávkám komponentů do Dukovan je nutné přestavět most přes Sázavu u Billy. V době uzavírky mostu je ale třeba pro osobní automobily vytyčit náhradní trasu,“ vysvětlil.

Most u Rica v Havlíčkově Brodě. | Video: Deník/Štěpánka Saadouni

Jaderná elektrárna Dukovany se připravuje na výstavbu nového jaderného reaktoru. Do té doby se je nutné vše připravit. Některé obří komponenty pocestují do Dukovan po silnici. Trasa vede i přes Havlíčkův Brod právě po mostě přes řeku Sázavu u obchodního domu Billa.